سرور کره‌ جنوبی چیست و انواع آن

سرور کره جنوبی چیست و چه مزایایی دارد؟

هنگامی‌که تصمیم می‌گیرید سرور را برای کاربردهای مختلف ازجمله قرار‌دادن اطلاعات موردنیاز وب‌سایت خود بخرید، یکی از اولین مباحثی که با آن روبه‌رو می‌شوید و باید درباره‌اش تصمیم‌گیری کنید، محل قرارگیری سرور است. اینکه سرور ایران یا سرور خارج از ایران را بخرید‌، ازجمله عوامل مهمی است که در انتخاب سرور اهمیت فراوانی دارد؛ اما برای این انتخاب باید اطلاعاتی درباره تفاوت بین سرورها و هاست‌های مختلف کسب کنید. به‌همین‌دلیل، در این مقاله از بلاگ پارس پک، تصمیم گرفتیم تا درباره سرور کره جنوبی و دامنه کره جنوبی صحبت و به نکاتی اشاره کنیم که موقع خرید این نوع سرور باید مدنظر قرار دهید؛ پس تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

دامنه و نکاتی که باید درباره دامنه کره جنوبی بدانید

موقع راه‌اندازی وب‌سایت برای خود یا کسب‌وکارتان‌، علاوه‌بر سرور یا هاست، باید درباره دامنه نیز تصمیم‌گیری کنید. قطعاً می‌دانید که انتخاب دامنه مناسب یکی از کارهای مهمی است که در حوزه برندینگ باید انجام دهید.

نام دامنه و پسوند آن در‌نهایت آدرس URL شما را تشکیل می‌دهند. به‌عنوان نمونه، آدرس URL وب‌سایت پارس پک «http://www.parspack.com» است. علاوه‌بر نام، دامنه‌ها پسوند نیز دارند. ازجمله پسوندهای مهم بین‌المللی می‌توان به .com. ،.org. ،gov و... اشاره کرد که هر‌یک از آن‌ها کاربرد مختلفی دارند. برای مثال، پسوند .gov در هر کشور متعلق به نهادهای دولتی و حاکمیتی است.

همچنین، هر کشور پسوند دامنه مربوط به خود را دارد. به‌عنوان مثال، دامنه‌های مربوط به ایران با پسوند .ir و دامنه‌های مربوط به بریتانیا با پسوند .uk و دامنه‌های مربوط به کره جنوبی با پسوند .kr  نشان داده می‌شوند.

دامنه کره جنوبی چیست؟

سرور چیست؟

در مفهومی کاملاً تئوریک، سرورها برنامه‌ها یا دستگاه‌های کامپیوتری هستند که خدماتی را به کامپیوتر یا کاربری دیگر ارائه می‌دهند. این کامپیوتر یا کاربر را کلاینت می‌نامند. به‌عبارت ساده‌تر، سرورها کامپیوترهایی همیشه‌روشن هستند که یکی از کاربردهای مهمشان، قرارگیری اطلاعات وب‌سایت‌ها روی آن‌هاست. بدین‌ترتیب، وظیفه اصلی سرورها این است که به درخواست‌های کاربران وب‌سایت‌ پاسخ دهند.

سرورها را بر‌اساس نیازتان باید انتخاب کنید. به‌عنوان مثال، ممکن است از سرور خود برای وب‌سایتی ساده و با ترافیک اندک استفاده کنید. بنابراین، سروری که برای این منظور انتخاب می‌کنید، با سروری که به‌عنوان مثال شرکتی بزرگ با ترافیک بسیار زیاد روی وب‌سایتش دارد، متفاوت است. سرور ابری یا سرور مجازی برای نوع کار شما کافی به‌نظر می‌رسد؛ اما در مثال دوم، احتمالاً باید از ماکرو سرور استفاده کنید.

با‌توجه‌به اینکه بدون سرورها عملاً وب‌سایت‌ها هیچ کاربردی ندارند، نقش آن‌ها در اینترنت بسیار حیاتی است. همه ما وقتی می‌خواهیم وب‌سایتی راه‌اندازی کنیم، به سرور نیاز داریم و دقیقاً همین‌جاست که مسئله بزرگ ما آغاز خواهد شد: چه سروری انتخاب کنیم؟ کدام سرور برای ما کاربرد بیشتری دارد؟

یکی از معیارهای مهم در انتخاب سرورها، محل قرارگیری آن‌هاست. این کامپیوترهای همیشه‌روشن و قدرتمند می‌توانند در هر جایی از کره زمین وجود داشته باشند. شما هم ممکن است برای کارهای وب‌سایت خود یا کارهای دیگری که به سرور نیاز دارد، بخواهید از سرورهای واقع در ایران یا خارج ایران استفاده کنید. یکی از کشورهایی که برای انتخاب سرور در کانون توجه کاربران قرار دارد، کشور کره جنوبی است. در‌ادامه، انواع مختلف سرورهای این کشور ازجمله سرور ابری south korea، سرور مجازی کره جنوبی و… را معرفی خواهیم کرد.

آشنایی با عملکرد سرور کره جنوبی

سرور کره جنوبی

اگر تصمیم گرفته باشید که سرور بخرید‌، حتماً با اصطلاحات مربوط به آن‌ها نیز تا حدی آشنا هستید. یکی از این اصطلاحات مهم‌، کشوری است که سرور در آن قرار دارد. به‌عنوان مثال، وقتی می‌گوییم سرور کره جنوبی، منظور ما سروری است که در یکی از شهرهای کشور کره جنوبی مثلاً سرور سئول یا بوسان یا اینچئون قرار گرفته است. بنابراین، نتیجه می‌گیریم که دیتا‌سنترهای سرور کره جنوبی در این کشور واقع شده‌اند و همین مسئله باعث می‌شود تا بتوانید از IP ثابت کره جنوبی استفاده کنید.

گاهی اوقات نیاز خواهید داشت که IP خود را به کشور دیگری تغییر دهید. برای نمونه، ممکن است تریدر باشید و با‌توجه‌به محدودیت‌های کاربران ایرانی در استفاده از بازار فارکس‌، نیاز داشته باشید تا از IP ثابت کشوری دیگر مانند کره جنوبی استفاده کنید. مثال دیگر مرتبط با این موضوع گیمرها هستند. احتمالاً می‌دانید که برخی از کشورها ازجمله ایران، برای بازی‌های آنلاین محدودیت‌هایی دارند؛ به‌همین‌دلیل، گیمرها تصمیم می‌گیرند تا از سرور south korea استفاده کنند.

سرور کره جنوبی چه کاربردی دارد؟

انواع مختلف سرور کره‌ جنوبی ازنظر اشتراک منابع

یکی از معیارهای مهم در دسته‌بندی سرورها، نحوه اختصاص منابعی است که برای سرور تعریف شده است. به‌عنوان مثال، ممکن است یک سرور تمامی منابعش را به یک شخص یا ارگان اختصاص دهد یا آن را با افراد دیگر به‌اشتراک بگذارد. درادامه، انواع مختلف سرور کره جنوبی را معرفی کرده‌ایم.

در مقاله زیر می توانید با مفهوم سرور، انواع آن و کاربردهایی که دارد بیشتر آشنا شوید. روی لینک زیر کلیک کنید.

سرور چیست؟

۱. سرور اختصاصی کره جنوبی و نکات مهمی درباره آن

یکی از انواع سرورها، سرورهای اختصاصی هستند. سرور اختصاصی (Dedicated Server) همان‌طور‌که از نامشان نیز برمی‌آید، سروری است که منابعش به‌طور‌کامل به یک فرد، نهاد، سازمان یا شرکت اختصاص داده می‌شود. به‌عبارت‌دیگر، دارنده این نوع سرور‌ می‌تواند از تمامی منابع آن بدون به‌اشترا‌ک‌گذاشتنش با فردی استفاده کند. بدیهی است که انتخاب این نوع از سرورها برای افرادی مناسب است که نیاز دارند عملیات پیچیده و سنگینی روی سرور انجام شود. به‌همین‌دلیل، ترجیح می‌دهند تا تمامی منابع آن کاملاً در‌اختیار خودشان باشد. ازنظر هزینه، این نوع از سرورها جزو گران‌ترین سرورها محسوب می‌شوند.

یکی دیگر از معیارهای مهم در انتخاب سرورهای اختصاصی، کشوری است که سرور در آن قرار دارد. همان‌طور‌که پیش‌تر و در تعریف سرور نیز گفتیم، سرورها کامپیوترهای همیشه‌روشنی هستند که در نقطه‌ای از جهان قرار دارند. در بسیاری از مواقع، تصمیم شما بر این است که از سرورهای داخل ایران استفاده نکنید. در این‌ صورت، یکی از گزینه‌های ایدئال برایتان سرور کره جنوبی است. این سرورها علاوه‌‌بر کیفیت مناسب، آپ‌تایم چشمگیری به شما ارائه می‌دهند. سئول، پایتخت کشور کره جنوبی، در شمال‌غربی این کشور و در همسایگی شهرهایی مانند Gurj ،Goyang ،Bucheon و Seongnam جای گرفته است.

علاوه‌بر کشور، سیستم‌عامل نصب‌شده روی سرور نیز یکی دیگر از نکات مهمی است که باید به آن توجه کنید. تقریباً در اغلب مواقع‌، از سیستم‌عامل‌های ویندوز و لینوکس روی سرورها استفاده می‌شود؛ بنابراین، اگر به‌دنبال سرور اختصاصی لینوکس هستید، از سرورهای قرار‌گرفته در سئول می‌توانید استفاده کنید.

معرفی سرور اختصاصی کره جنوبی

۲. سرور مجازی کره جنوبی و نکات مهمی درباره آن

سرور مجازی یکی دیگر از انواع سرورهایی است که می‌توانید برای مقاصد مختلف استفاده کنید. واژه مجازی درباره سرورها بدین‌معنی نیست که سرورها حقیقی نیستند؛ بلکه سرورهای مجازی (VPS‌ها) درواقع بخشی از سروری بزرگ‌تر هستند. استفاده از سرورهای مجازی به‌جای سرورهای اختصاصی باعث می‌شود تا در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید. درباره انتخاب سرورهای مجازی نیز، یکی از معیارهای مهم انتخاب کشوری است که سرور در آن قرار دارد.

برای آشنایی کامل با انواع سرور استرالیا مقاله زیر را بخوانید.

سرور استرالیا چیست؟

در این نوع سرورها نیز یکی از بهترین انتخاب‌های شما، خرید سرور مجازی کره جنوبی است. با‌توجه‌به اینکه کشور کره جنوبی از تکنولوژی‌های به‌روزی برخوردار است، خرید VPS کره جنوبی می‌تواند شما را یک گام به اهدافتان نزدیک‌تر کند. همچنین، اگر بخواهید از IP ثابت South Korea استفاده کنید، انتخاب سرور مجازی کره جنوبی پارس پک ازجمله انتخاب‌های مناسبتان خواهد بود. ناگفته نماند ازنظر هزینه نیز، سرورهای کره جنوبی یکی از سرورهای مقرون‌به‌صرفه‌ بازار به‌شمار می‌آیند؛ بنابراین، اگر به‌دنبال سرور مجازی ارزان هستید، سرور مجازی کره جنوبی را از دست ندهید!

معرفی VPS کره جنوبی

۳. سرور ابری کره جنوبی و نکات مهمی درباره آن

سرورهای ابری نیز از دیگر سرورهایی محسوب می‌شوند که در سال‌های اخیر استفاده از آن‌ها با استقبال فراوان کاربران مواجه شده است. سرورهای ابری را می‌توان منبع سرور متمرکزی دانست که معمولاً شبکه جهانی اینترنت ارائه می‌دهد. نکته مهم دیگر اینکه این نوع سرورها می‌توانند هم‌زمان دردسترس چندین کاربر قرار گیرند.

ازنظر فنی، سرورهای ابری تمامی کارهایی که از سرور فیزیکی سنتی انتظار دارید، انجام می‌دهند. ازنظر کارکرد نیز، سرورهای ابری با مجازی‌سازی سرورهای حقیقی کار می‌کنند تا امکان دسترسی به آن‌ها را برای کاربرانی فراهم کنند که در نقاط دورتر از سرورها قرار دارند. معمولاً مجازی‌سازی سرورها به‌واسطه Hypervisor انجام و از منابع محاسباتی سرورهای فیزیکی برای تأمین قدرت سرورهای ابری استفاده می‌شود. همچنین، هر کاربری از هر نقطه از جهان می‌تواند از این نوع سرور استفاده کند. فراموش نکنید که سرورهای ابری ازطریق API‌های مبتنی‌بر ابر تهیه و مدیریت می‌شوند.

حالا که با تعریف سرورهای ابری و کاربرد هریک‌ از آن‌ها آشنا شدیم، زمان آن فرارسیده است که سرور ابری برای خود انتخاب کنید. مانند انواع دیگر سرورهایی که پیش‌تر درباره‌شان سخن گفتیم، محل قرارگیری سرور یکی از معیارهای مهمی است که در سرورهای ابری نیز باید درباره‌اش تصمیم بگیرید. با‌توجه‌به نکات عنوان‌شده، اگر قصد دارید از سرور south korea استفاده کنید، سرور ابری کره جنوبی یکی از گزینه‌های مطلوب برای شما خواهد بود. با‌توجه‌به زیرساخت‌های فناورانه مناسب کره جنوبی، این سرورها از کیفیت رضایت‌بخشی برخوردارند.

آشنایی با کلود سرور کره جنوبی

هاست کره جنوبی و نکات مهمی درباره آن

یکی دیگر از اصطلاحاتی که حین راه‌اندازی وب‌سایت بسیار با آن برخورد می‌کنید، هاست است. در‌واقع، هاست هم چیزی به‌جز سرور نیست. اگر سرور را به بخش‌های مختلفی تقسیم کنیم، به هر‌یک از این بخش‌ها هاست گفته می‌شود. هر‌کدام از این هاست‌ها قابلیت ارائه به هر فرد یا سازمان را دارند و از آن‌ها برای راه‌اندازی وب‌سایت می‌توان استفاده کرد.

با‌توجه‌به توضیحات ارائه‌شده، حالا دیگر احتمالاً خودتان هم حدس می‌زنید که همچون سرورها، کشوری که هاست در آن قرار دارد، یکی از معیارهایی است که در انتخاب هاست مناسب اهمیت دارد. هاست‌ها نیز می‌توانند هم در داخل ایران و هم در خارج از ایران قرار داشته باشند و شما بر‌اساس نیازتان، می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. بنابراین، اگر برای وب‌سایت خود به خرید سرور کره جنوبی نیاز دارید، هاست این کشور نیز می‌تواند انتخابی هوشمندانه برایتان باشد.

برای آشنایی کامل با انواع سرور فنلاند مقاله زیر را بخوانید.

سرور فنلاند چیست؟

جمع‌بندی

امروزه، سرورها نقش مهمی در دنیای IT ایفا می‌کنند. مهم‌ترین کاربرد سرورها استقرار وب‌سایت‌ها روی آن‌هاست؛ اما وقتی تصمیم می‌گیرید سروری را برای خود انتخاب کنید، علاوه‌بر معیارهایی مانند سخت‌افزار، محل قرارگیری سرور نیز بسیار اهمیت دارد‌. سرورها ممکن است در هر نقطه از جهان قرار گرفته باشند و این شما هستید که بر‌اساس نیاز و بودجه‌تان تصمیم می‌گیرید که کدام‌یک از آن‌ها را انتخاب کنید. در این مطلب از آموزش سرور ، درباره سرورهای south korea به‌طورمفصل صحبت کردیم. VPS کره جنوبی و سرور اختصاصی کره جنوبی و سرور ابری سئول می‌توانند گزینه‌هایی عالی برای افرادی باشند که به‌دنبال سرورهای باکیفیت و درعین‌حال مقرون‌به‌صرفه هستند.

سؤالات متداول

۱. سرور وب‌سایت چیست؟

سرور به کامپیوتری همیشه‌روشن و همیشه‌در‌دسترس گفته می‌شود که تمامی اطلاعات وب‌سایت روی آن قرار داده شده است. هنگامی‌که کاربران قصد داشته باشند از وب‌سایت شما بازدید کنند، در‌واقع به این سرور متصل می‌شوند.

۲. هاست چیست؟

اگر یک سرور را به قسمت‌های مختلفی تقسیم کنیم، هر‌یک از این قسمت‌ها هاست نامیده می‌شود. هرکدام از هاست‌ها می‌توانند از یک یا چند وب‌سایت‌ میزبانی کنند.

۳. چطور می‌توان سرور مجازی کره جنوبی را خرید؟

برای خرید VPS کره جنوبی، می‌توانید به صفحه خرید این محصول در وب‌سایت پارس پک مراجعه کنید.

۴. آپ‌تایم چیست؟

آپ‌تایم به میزان در‌دسترس‌بودن سرور گفته می‌شود. آپ‌تایم فراوان بدین‌معنی است که سرور مدت‌زمان بیشتری در‌دسترس قرار دارد.

۵. سرور کره جنوبی یعنی چه؟

سرور کره جنوبی به سرورهایی گفته می‌شود که دیتاسنتر آن‌ها در یکی از شهرهای کره جنوبی، مانند سئول قرار گرفته باشند.

۶. چرا انتخاب سرور کره جنوبی انتخابی هوشمندانه است؟

سرور کره جنوبی از کیفیت مطلوب و آپ‌تایم چشمگیری برخوردار است. علاوه‌براین، قیمت مقرون‌به‌صرفه این سرورها در‌کنار مزیت‌های بی‌شمارشان‌، سرورهای کره جنوبی را به گزینه‌ای مطمئن و بهینه تبدیل کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • با خدمات ابری پارس پک آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  سرور ابری

  با ابرسرورها می‌توانید سرور با سیستم‌عامل دلخواه خود را در چند دقیقه انتخاب و نصب نموده و آزادانه منابع سخت‌افزاری که در نظر دارید را، در زمان دلخواه به سرور خود بیافزایید و تنها برای منابع مورد نیاز سرور، هزینه پرداخت نمایید.

  فضای ابری

  فضای ابری یا Cloud Storage، بستری امن و مطمئن با آپتایم بالا و دسترس پذیری بالا می‌باشد که می‌توانید داده‌ها واطلاعات خود را بر روی آن نگه داری کنید.فضای ذخیره‌سازی ابری پارس‌پک با بهره‌مندی از پروتکل S3 آمازون، با امنیت بالا در دسترس شما.

  هاست وردپرس

  هاست ابری وردپرس پارس پک سرویسی قوی و پایدار است که برای نصب و راه‌اندازی سیستم مدیریت محتوای وردپرس بهینه شده است. هاست wordpress با کنترل پنل DirectAdmin ارائه می‌شود که رابط کاربری گرافیکی ساده و راحتی دارد.

  خرید هاست ابری

  در هاست ابری برخلاف یک هاست اشتراکی، سایت‌های پر بازدید نیز بسادگی می‌توانند از خدمات میزبانی استفاده کنند، بدون آنکه درگیر دغدغه‌های مدیریت سرور شوند. همواره تنها برای آن میزان از منابع سخت‌افزاری که نیاز دارید هزینه می‌پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های غیر موجه، در ابتدای فعالیت وب سایت خود، نخواهید داشت.

  هاست دانلود

  بسیاری از مدیران سایت‌های دانلود و یا سایت‌هایی که با ترافیک بالایی برای به اشتراک‌گذاری فایل‌های خود روبرو هستند، عمدتا با مشکلاتی مانند هزینه‌های گزاف زیرساختی و یا مصرف بالای منابع سخت‌افزاری روبرو می‌شوند. از همین رو پارس‌پک با معرفی فضای هاست دانلود برای این دسته از کاربران، محصول مناسبی را پیش‌بینی نموده است.

 • مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

 • کلیه حقوق برای پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2022 ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.