گواهینامه امنیتی SSL

مدت زمان محدودی است که کاربران فارسی زبان وب امکان استفاده از گواهینامه امنیتی ssl را در وب سایت های فارسی دارند. تا چندی پیش امکان امن کردن وب سایت های فارسی مطابق با همه ی وب سایت های دنیا به دلیل تحریم های همیشگی وجود نداشت. استفاده از گواهینامه امنیتی ssl و https و همچنین تبادل اطلاعات بصورت رمزنگاری شده امری است که اخیرا توسط شرکت پارس پک طی تحقیقات و مذاکراتی نسبتا طولانی که به مدت 19 ماه به طول انجامید میسر گردید و وب سایت های وب فارسی امکان استفاده از گواهینامه امنیتی ssl را در طرح ها و پلن های مختلف دارا شدند.

گواهینامه امنیتی SSL برای ثبت دامنه .ir

با وجود راحت تر شدن استفاده و سفارش گواهینامه های امنیتی ssl ، اما همچنان شاهد مواردی هستیم که امکان استفاده از گواهینامه های امنیتی ssl وhttps برای دامنه های ایرانی وجود ندارد. طی مذاکرات صورت گرفته و گواهینامه های امنیتی ssl که در شرکت پارس پک ارائه میگردد خوشبختانه امکان ثبت دامنه های ایرانی و استفاده از گواهینامه های امنیتی ssl وجود دارد و آن ها هم میتوانند از این خدمات جهت امن و ایمن کردن وب سایت ها استفاده کنند. مدیران وب سایت های فارسی میتوانند به راحتی و با گذراندن چند کلیک ساده اقدام به سفارش و نصب گواهینامه های امنیتی ssl برای دامنه های ایرانی .ir کنند.

گواهی نامه امنیتی ایران

گواهینامه امنیتی رایگان

با توجه به شرایط اقتصادی ناپایدار کنونی و همینطور اهمیت بالای امنیت در وب سایت ها، پارس پک شرایطی را جهت استفاده از گواهینامه های امنیتی ssl آن هم به صورت رایگان ایجاد کرده است. این امکان برای تمامی اقشار وجود دارد. چنانچه امکان خرید نسخه های پولی گواهینامه های امنیتی ssl فراهم و مهیا نباشد امکان سفارش و ثبت گواهینامه به صورت رایگان در پارس پک وجود دارد .

این گواهینامه به صورت 3 ماهه ارائه میگردد و میبایست هر 3 ماه یکبار تمدید گردد. مطابق با تعریف پیشین و درجه حساسیت امنیت اطلاعات، قابل ذکر است که این گواهینامه ها از نظر امنیتی تفاوتی با سایر گواهینامه ندارند صرفا هزینه ای برای آنها ارائه نمیگردد که در راستای هدف پارس پک جهت امن کردن بیشتر وب سایت ها است.

گواهی امنیتی رایگان

چرا باید از گواهینامه های امنیتی SSL استفاده کنیم؟

امروزه امر استفاده از گواهینامه های امنیتی ssl بیشتر تبدیل به یک امر ضروری و اجتناب ناپذیر شده است تا یک انتخاب و سلیقه. اگر مایل به کار کردن در دنیای وب و پا به پای رقیبانتون هستید می بایست حتما مخصوصا با توجه به دلایل زیر اقدام به سفارش یک گواهینامه امنیتی بفرمایید.

دلایل استفاده از گواهینامه های امنیتی ssl 

6 دلیل استفاده از ssl در سایت ها

1.سئو

افزایش رنک و محبوبیت در میان موتور های جستجو و در راس آنها گوگل ( Google search engine ranking ) گوگل از سال 2014 رسما تمایز وب سایت ها در استفاده از HTTPS را در رنکینگ وب سایت ها اعلام نموده است و همواره خود را یکی از حامیان اصلی استفاده از پروتکل های رمزنگاری شده معرفی نموده است، این اقدام در ماه های پیش و با تغییرات جدید مرورگر گوگل کروم تکمیل شد، مسئله ای که پس از آن در هر صفحه ای که استفاده از https ضروری تشخیص داده می شود به کاربر هشدار های لازم از سوی مرورگر کروم اعلام می شود و بعبارتی وب سایت های غیر امن به کاربران معرفی خواهند شد.

2. امنیت تبادل اطلاعات

امروزه به هنگام مرور یک صفحه اینترنتی، اطلاعات متنوع و بسیاری از سوی کاربر به سمت سرور میزبانی کننده ارسال و دریافت می گردد، اعم از مشخصات فردی و اطلاعات ثبت نام و یا حتی مشخصات بانکی که در صورت عدم استفاده از گواهینامه های امنیتی ssl برای تبادل اطلاعات، امکان شنود و مشاهده اطلاعات رد و بدل شده در میانه راه بسیار آسان خواهد بود. با استفاده از https تا حدود بسیار زیادی امکان سواستفاده از این طریق مرتفع خواهد شد.

دلیل استفاده از گواهی نامه امنیتی

3. جلب اعتماد کاربران

در میان انبوه رقبا و وب سایت های مشابه، استفاده از گواهینامه معتبر SSL این پیام را به مخاطب ارسال می نماید که امنیت اطلاعات کاربران برای این وب سایت دارای اهمیت است و در معرفی آن نقش بسزایی خواهد داشت.

4. اعتبار و ارتقای جایگاه یک وب سایت

با استفاده از انواع گواهینامه معتبر EV و OV و انجام مراحل هویت سنجی و بررسی مدارک و مشخصات حقوقی یک وب سایت معتبر و موفقیت در دریافت گواهینامه های امنیتی ssl سطح OV و EV ، مهر تائیدی بر اعتبار و جایگاه یک وب سایت می باشد. برای مثال اگر صاحب یک فروشگاه اینترنتی هستید، بازدید کننده در اولین نگاه با مشاهده گواهینامه معتبر شما در می یابد که این هویت فروشگاه قبلا مورد تایید مراجع بین المللی و معتبر قرار گرفته است.

5. برندینگ ( Branding )

استفاده از گواهینامه امنیتی SSl از نوع EV و درج نام و برند یک شرکت در نوار آدرس سبز رنگ مرورگر برای فروشگاه ها و شرکت های بزرگ یک ضرورت محسوب می گردد، و کاربر با مشاهده آن از سطح کاری و اعتباری آن وب سایت و یا فروشگاه آگاه می گردد.

6. رسوایی امنیتی

عدم استفاده از https راه را برای سو استفاده هکر ها و نفوذ کنندگان باز می گذارد، در حالیکه هر روز شاهد گسترش انواع حملات مخرب اینترنتی هستیم، توجه به امنیت اطلاعات متناسب با سطح فعالیت یک مجموعه امری ضروری و اجتناب ناپذیر است، غفلت در این امر می تواند موجب لطمه جدی به اعتبار یک مجموعه گردد و با از دست رفتن اعتماد کاربران که احتمالا در طی سالها با هزینه های گزاف تامین شده است، خسارات جبران ناپذیری را برای صاحبان کسب و کارها در پی داشته باشد.

جمع بندی

در حالیکه شاهد رشد و گسترش کسب و کارهای خوب ایرانی هستیم. توسعه پایدار زیرساخت های فناوری و میزبانی اطلاعات امری گریز ناپذیر می باشد، مسئله ای که بعضا با وجود تحریم ها با موانع و دشواری های گوناگونی روبرو است و پارس پک در تلاش است تا با تلاش مضاعف،

برترین خدمات را برای استفاده کاربران ایرانی فراهم نماید، درست همان سطح از خدماتی که توسط شرکت های بزرگ چند ملیتی در بازارهای بزرگ جهانی عرضه می شوند، در طی این چند سال ، عرضه رایگان خدمات SSL در پنل ابری و همچنین فراهم نمودن شرایط بهره مندی کسب

و کار های بزرگ ایرانی از گواهینامه های معتبر Organization Validation و Extended Validation در کنار پشتیبانی قدرتمند پارس پک در همین راستا است و امیدواریم با توسعه این خدمات شاهد ارتقای سطح امنیت وب سایت های ایرانی باشیم.

 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  سرور ابری

  سرور ابری

  چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

  سرور هیبردی

  سرور هیبردی

  چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

  سرور ماکرو

  سرور ماکرو

  چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

  میزبانی ابری

  میزبانی ابری

  چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

  ssl وردپرس

  تغییر آدرس سایت از http به https یکی از کار هایی بوده است که وب مستران در دستور کار خود قرار داده اند و شروع کننده این کار سایت های بزرگ و معروف بوده ...

  گواهی نامه EV چیست؟

  امروزه بسیاری از کاربران مایل به استفاده از پروتکل"https" به جای"http" برای ایجاد امنیت و افزایش اعتبار بر روی وب سایت خود می باشند بدین منظور محبوبیت...

 • کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2019 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.