رابط های مجاز ایرنیک

تنظیمات رابط های مجاز در ایرنیک

تنظیم رابط های مجاز ، همه میدانیم که مرجع ثبت کننده دامنه ملی، ایرنیک با وب سایت www.nic.ir است. تمامی شرکت های هاستینگی که امکان ثبت دامنه ملی را داشته باشند همگی نمایندگان مرجع رسمی ثبت کننده دامنه های ایرانی یعنی همان ایرنیک هستند. بدیهی است که پارس پک هم به عنوان نماینده ایرنیک در ثبت دامنه های ایرانی خارج از این رویداد نیست. امکان ثبت و تمدید دامنه ملی توسط شرکت های هاستینگ زمانی به وجود می آید که دسترسی ثبت و تمدید آن را به شرکت هاستینگ داده شود.

آموزش ثبت دامنه ملی ایران در پارس پک

جهت ثبت دامنه ir در پروفایل کاربری پارس پک علاوه بر سفارش و پرداخت این دامنه نیاز هست دسترسی هایی جهت ثبت دامنه، مدیریت و تمدید آن را نیز به شرکت ثبت کننده دامنه ایرانی داده شود. برای این کار لازم است در پروفایل کاربری ایرنیک وارد شوید و مطابق با تصویر زیر تغییراتی ایجاد و اعمال بفرمایید.

مدیریت رابط های مجاز در ایرنیک

در ایرنیک 4 رابط اصلی وجود دارد. رابط مالی – رابط فنی و رابط اداری و همینطور صاحب امتیاز. لازم هست از منوی آبی رنگ از منوی شناسه زیرمنوی مدیریت رابط های مجاز را انتخاب بفرمایید و گزینه ی " خودم " و تیک گزینه ی نمایندگان را انتخاب بفرمایید و در ادامه بر روی گزینه ی " اعمال " کلیک بفرمایید.

مدیریت رابط های مجاز ایرنیک

مدیریت رابط های مجاز در ایرنیک

در نهایت هر 4 مورد باید به خودم و نمایندگان مطابق با تصویر زیر تغییر پیدا کند. با قراردادن این 4 رابط شما دسترسی ثبت دامنه – مدیریت آن و امکان تمدید آن را در پارس پک به ما میدهید و زین پس میتوانید دامنه خودرا در شرکت پارس پک مدیریت بفرمایید.
 •  رابط اداری:

یعنی شخص یا سازمانی که مسؤولیت نــام دامنه را بر عهده داشته و تمامی مسایل مربوط به استعلام‌های راجع به نام دامنه برای وی ارسال می شود‌.

 • رابط فنی:

یعنی شخص یا سازمانی که مسؤولیت نگهداری فنی کارگزار نام دامنه را برعهده دارد و تمامی مسایل‌ فنی ‌و دستورالعمل‌ها می تواند برای وی ارسال شود.

 • 3. رابط مالی:

یعنی شخص یا سازمانی که مسؤولیت رسیدگی به حساب هـر گـونه پرداختی را که بر طبق این موافقتنامه در وجه مرکز ثبت دامنه صورت می‌پذیرد برعهده دارد.

لازم به ذکر است در این روند اگر با مشکلی رو به رو شدید میتوانید مراتب را با بخش فروش پارس پک در میان بگذارید و یا یوزرنیم و پسوورد خود را از طریق تیکت در اختیار کارشناسان فروش پارس پک جهت مدیریت رابط های مجاز، قرار دهید.

تعیین رابط فنی و مالی در ایرنیک

رابط فنی و مالی ایرنیک

درخواست تعهدنامه جهت ثبت دامنه ملی

زمانی که درخواست ثبت دامنه ملی به سمت پارس پک ارسال میشود، در صورت داشتن دسترسی های لازم جهت ثبت دامنه ملی، درخواست آن به سمت ایرنیک ارسال میگردد. ایرنیک، دامنه را موقت به مدت 10 روز ثبت میکند و شروع به بررسی نام دامنه و احتیاجات آن میکند. در صورت وجود نام های خاص مانند نام شهرها، اساتید بزرگ ایران، بناهای تاریخی و ... ایرنیک جهت ثبت دامنه از شما تعهدنامه مبنی بر عدم انجام کارهای سو بر روی دامنه درخواست میکند.

تعهدنامه را در قالب ایمیل برای شما ارسال میکند و میبایست آن فرم را پرینت، امضا کرده به همراه نام و نام خانوادگی و تاریخ مطابق با تصویر زیر به منوی ارسال مدارک در وب سایت ایرنیک مراجعه و با وارد کردن نام دامنه، فرم pdf را به همراه تصویر پشت و رو از کارت ملی شخص ثبت کننده دامنه ارسال نمایید.

ارسال مدارک در ایرنیک

تکمیل فرم و ارسال مدارک

با مراجعه به وب سایت ایرنیک مطابق با تصویر بالا از نوار منوی آبی رنگ بر روی آخرین گزینه " ارسال مدارک " کلیک بفرمایید و سپس بر روی دکمه " تکمیل فرم و ارسال مدارک " کلیک نمایید. به صفحه ای مطابق با تصویر زیر هدایت می شوید:

ارسال مدارک دامنه در ایرنیک

ارسال مدارک دامنه

مطابق با تصویر بالا نام دامنه را در کادر مخصوص دامنه را به همراه پسوند آن وارد بفرمایید. در قسمت درخواست مرتبط با دامنه گزینه ی اول که ثبت دامنه است را انتخاب بفرمایید. در قسمت فایل مدرک، مدارک درخواستی را وارد نمایید در نهایت متن تصادفنی را وارد نمایید و بر روی گزینه ی ارسال مدارک کلیک بفرمایید. اگر همه ی موارد به درستی انجام شده باشد، با پیغام " ارسال مدارک با موفقیت صورت گرفت " رو به رو خواهید شد.

قوانین ثبت و خرید دامنه ملی

 1. حداقل طول دامنه 3 حرف و حداکثر 63 حرف می باشد.
 2. تنها استفاده از حروف انگلیسی و ارقام و نشانه (-) مجاز می باشد.
 3. در صورت تمایل به ثبت نام دامنه ها با مفهوم مذهبی خاص مجوز کتبی وزارت ارشاد مورد نیاز است.
 4. ثبت دامنه با نامهای ایران، اسامی استانها، شهرستان‌ها و شهرها و کد آنها ممنوع می باشد.
 5. ثبت دامنه با اسامی ملی مانند نام مشاهیر، اماکن عمومی و وقایع ملی تنها با مجوز وزارت ارشاد مجاز می‌باشد.

چرخه حیات دامنه ایرانی ( ملی )

دامنه ملی بعد از ثبت چه زمانی آزاد میگردد؟ 5 دوره در چرخه ی حیات یک دامنه اتفاق می افتد این 5 دوره از زمانی که دامنه آزاد است و امکان ثبت آن توسط همه ی افراد مقیم ایران فراهم است شروع میشود و تا زمانی که دامنه ( به دلیل عدم تمدید ) از دسترس خارج شود و امکان ثبت آن توسط هیچ فردی وجود ندارد تا دامنه مجدد آزاد گردد پایان می یابد.

 • در مرحله ی اول، مرحله ی آزاد “ Available “ دامنه آزاد است و دسترسی ثبت آن در اختیار همگان است. در هر زمان که مایل باشید امکان ثبت این دامنه فراهم است.
 • در مرحله دوم، مرحله فعال “ Active “ می باشد. در این مرحله دامنه به ثبت رسیده است. و مدت اعتبار آن مطابق با درخواست شما می باشد.
 • در مرحله سوم، مرحله منقضی “ Expired “ مرحله ای که طول مدت آن 30 روز است. در این مدت امکان تمدید دامنه بدون جریمه و با مبلغ ثبتی دامنه وجود دارد.
 • در مرحله چهارم، مرحله قفل “ Lock “ است در این مرحله امکان تمدید دامنه به مدت 30 روز توسط مالک دامنه اما به همراه جریمه وجود دارد. مبلغ جریمه معادل با 12.000 تومان است.
 • در مرحله پنجم، که مرحله آخر می باشد، مرحله حذف “ Pending Deletion “ است. در این مرحله امکان تمدید دامنه تحت هیچ شرایطی حتی توسط خود مالک دامنه هم امکان پذیر نمی باشد. می بایست صبر کرد تا دامنه بعد از گذراندن این مرحله آزاد گردد و امکان خرید مجدد و ثبت آن وجود داشته باشد.
امیدواریم از مقاله تنظیم رابط های مجاز در سایت ایرنیک استفاده کافی را کرده باشید.

سوالات متداول

قوانین ثبت و خرید دامنه ملی چیست؟

حداقل طول دامنه 3 حرف و حداکثر 63 حرف می باشد، تنها استفاده از حروف انگلیسی و ارقام و نشانه (-) مجاز می باشد، در صورت تمایل به ثبت نام دامنه ها با مفهوم مذهبی خاص مجوز کتبی وزارت ارشاد مورد نیاز است،ثبت دامنه با نامهای ایران، اسامی استانها، شهرستان‌ها و شهرها و کد آنها ممنوع می باشد،ثبت دامنه با اسامی ملی مانند نام مشاهیر، اماکن عمومی و وقایع ملی تنها با مجوز وزارت ارشاد مجاز می‌باشد.

رابط های اصلی در ایرنیک چیست؟

در ایرنیک چهار رابط اصلی و مجاز وجود دارد که عبارت است از: رابط مالی، رابط فنی، رابط اداری و همینطور صاحب امتیاز.

مدت زمان اعتبار دامنه ی موقت در زمان بررسی چند روز میباشد؟

مدت زمان دامنه ی موقت از زمان ارسال درخواست برای شرکت پارس پک 10 روز میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  سرور ابری

  سرور ابری

  با ابرسرورها می‌توانید سرور با سیستم‌عامل دلخواه خود را در چند دقیقه انتخاب و نصب نموده و آزادانه منابع سخت‌افزاری که در نظر دارید را، در زمان دلخواه به سرور خود بیافزایید و تنها برای منابع مورد نیاز سرور، هزینه پرداخت نمایید.

  فضای ابری

  فضای ابری

  فضای ابری یا Cloud Storage، بستری امن و مطمئن با آپتایم بالا و دسترس پذیری بالا می‌باشد که می‌توانید داده‌ها واطلاعات خود را بر روی آن نگه داری کنید.فضای ذخیره‌سازی ابری پارس‌پک با بهره‌مندی از پروتکل S3 آمازون، با امنیت بالا در دسترس شما.

  هاست وردپرس

  هاست وردپرس

  هاست ابری وردپرس پارس پک سرویسی قوی و پایدار است که برای نصب و راه‌اندازی سیستم مدیریت محتوای وردپرس بهینه شده است. هاست wordpress با کنترل پنل DirectAdmin ارائه می‌شود که رابط کاربری گرافیکی ساده و راحتی دارد.

  خرید هاست ابری

  خرید هاست ابری

  در هاست ابری برخلاف یک هاست اشتراکی، سایت‌های پر بازدید نیز بسادگی می‌توانند از خدمات میزبانی استفاده کنند، بدون آنکه درگیر دغدغه‌های مدیریت سرور شوند. همواره تنها برای آن میزان از منابع سخت‌افزاری که نیاز دارید هزینه می‌پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های غیر موجه، در ابتدای فعالیت وب سایت خود، نخواهید داشت.

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  سیاری از مدیران سایت‌های دانلود و یا سایت‌هایی که با ترافیک بالایی برای به اشتراک‌گذاری فایل‌های خود روبرو هستند، عمدتا با مشکلاتی مانند هزینه‌های گزاف زیرساختی و یا مصرف بالای منابع سخت‌افزاری روبرو می‌شوند. از همین رو پارس‌پک با معرفی فضای هاست دانلود برای این دسته از کاربران، محصول مناسبی را پیش‌بینی نموده است.

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

 • کلیه حقوق برای پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2022 ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.