افزایش امنیت سایت های فروشگاهی

روش های افزایش امنیت فروشگاه اینترنتی

آغاز کردن یک کسب و کار آنلاین و ایجاد یک فروشگاه اینترنتی می تواند یک چالش بسیار سرگرم کننده و لذت بخش باشد. بازار در حال رشد و توسعه می باشد و اگر کار خود را به درستی انجام دهید، امکان بازنشستگی زود تر از موعود برای شما فراهم خواهد بود. با این حال یک مسئله که بیشتر کارآفرینان تازه وارد به آن توجهی نمی کنند و یا از آن غافل می شوند امنیت فروشگاه اینترنتی است. خوشبختانه اقدامات پیشگیرانه بسیاری وجود دارند و با انجام آن به سادگی می توانید فروشگاه اینترنتی خود را ایمن سازی کنید. خبر بهتر این که برای به کار گیری این اقدامات نیازی نیست در زمینه کامپیوتر تخصص داشته باشید. در این مقاله، قصد داریم به مراحلی بپردازیم که شما می توانید برای اطمینان از امنیت فروشگاه اینترنتی خود در برابر خطرات خارجی انجام داده و از وارد شدن آسیب های دیگر از جمله لو رفتن اطلاعات حساب کاربران جلوگیری نمایید.

امنیت فروشگاه اینترنتی به چه معناست؟

احتمالا امنیت مهم ترین و اصلی ترین ویژگی یک فروشگاه اینترنتی و آنلاین باشد. بدون امنیت کافی، صاحبان کسب و کار های آنلاین، خود، برندشان و مشتریان را در خطر کلاه برداری یا جعل هویت قرار می دهند. نیازی به گفتن ندارد که در صورت لو رفتن اطلاعات حساب بانکی، ممکن است خسارت های بسیار بزرگ و غیر قابل جبرانی برای کسب و کار شما به بار آورد. این طور گمان نکنید که چون کسب و کار کوچکی هستید از خطرات در امان می مانید. در حقیقت، کسب و کار های کوچک تر هدف های بزرگ تری برای هکر ها می باشند چرا که مجرمان اینترنتی از این کسب و کار ها انتظار دارند امنیت ضعیفی داشته باشند و راحت تر بتوانند از نقاط ضعف آن سوء استفاده کنند. جالب این جاست که اشتباه نمی کنند. فروشگاه های اینترنتی کوچک به طور مداوم در معرض حملات سایبری قرار دارند.

طبق آمار ها، نزدیک به یک سوم (29 درصد) ترافیک یک وب سایت ربات هایی هستند که قصد آسیب به آن را دارند.

علاوه بر کلاه برداری های مالی، نقض امنیتی و از دست رفتن اطلاعات می تواند به اعتبار برند شما نیز لطمه وارد کند. اگر شما حاضر نیستید سرمایه خود را در یک وب سایت غیر مطمئن خرج کنید، چطور باید انتظار داشته باشید که مشتریان شما از خرید کردن در سایت شما احساس امنیت اطمینان کنند. به علاوه، هنگامی که یک نقض امنیتی رخ می دهد، برگرداندن مشتریان از دست رفته از جذب کردن مشتریان جدید نیز سخت تر و دشوار تر خواهد بود. بنابراین، امنیت فروشگاه اینترنتی یعنی اطمینان از این که مشتریان نسبت به ایمنی سایت شما احساس راحتی کنند.

نکات مهم در افزایش امنیت فروشگاه اینترنتی

8 نکته افزایش ایمنی سایت فروش اینترنتی

1. برای فروشگاه اینترنتی خود هاست مطمئن انتخاب کنید

هاست مطمئن برای وبسایت فروش اینترنتی

پلتفرم های گوناگونی در این زمینه وجود دارند که می توانند پاسخگوی مشکلات شما باشند اما به خاطر داشته باشید که برای محافظت بهینه هم به یک پلتفرم ایمن و هم به یک وب هاست قابل اطمینان نیاز دارید. غالب پلتفرم ها دارای تعدادی ویژگی امنیتی می باشند اما همه آن ها یکسان نیستند. بهترین گزینه این است که خدمات دهنده های هاست های مختلف را بررسی کرده و ببینید کدام مورد بیشتر برای نیاز های کسب و کار شما مناسب است. هاست و پلتفرمی را برگزینید که در ترکیب با یکدیگر از محافظت کامل در برابر بیشتر خطرات متداول برخوردار باشند.

2. گواهینامه SSL تهیه کنید

خرید ssl برای افزایش امنیت فروشگاه اینترنتی

افزون بر پروتکل ها و ویژگی های امنیتی که توسط شرکت های خدماتی به شما ارئه می شوند، بهتر است یک گواهینامه SSL نیز تهیه کنید. رمزنگاری داده ها میان وب سایت شما و مرورگر متقاضی، آن را برای هر کسی به غیر از شما و کاربر مذکور غیر قابل فهم می کند. گواهینامه SSL در حقیقت برای تمامی فروشگاه های اینترنتی که از روش پرداخت کارتی پشتیبانی می کنند ضروری است. همه فروشگاه های اینترنتی باید از استاندارد های امنیتی PCI پیروی کنند. این معیار ها برای این طراحی شده اند تا کسب و کار ها را در قبال اطلاعات کاربرانشان مسئول کنند.

3. بررسی حملات SQL Injections

بررسی و جلوگیری از sql injections

حملات SQL Injections می تواند در هر کدام از درگاه های کاربری روی سایت شما ساخته شوند بنابراین بررسی پی در پی برای پیدا کردن این نقاط ضعف یک نکته کلیدی در امنیت و ایمنی وب سایت شما خواهد بود. بستهبه پلتفرمی که انتخاب کرده اید، نرم افزار هایی به منظور نظارت و محافظت از سایت شما در مقابل چنین تزریقاتی وجود دارند. علاوه بر این نرم افزار ها، اسکنر های رایگانی نیز موجود هستند که در این امر به شما یاری می رسانند.

4. پردازش داده ها را به متخصص واگذار کنید

مدیریت داده های فروشگاه اینترنتی و امنیت آن

بهترین راه برای این که داده ها خود را از دست ندهید این است که اصلا داده ای نداشته باشید. بنابراین، داده های خصوصی مشتریان خود را بر روی وب سایت ذخیره و نگهداری نکنید مگر ضروری باشد. برای پرداخت ها از درگاه های واسطه که دارای رمزنگاری باشند استفاده کنید (این یک روال عادی برای فروشگاه های اینترنتی می باشد). غالب درگاه های پرداخت کاملا ایمن بوده و اطلاعات حساس کاربران را به بیرون درز نمی دهند. پلتفرمی را برای پرداخت انتخاب کنید که بیشترین سازگاری را با هاست فروشگاه اینترنتی شما داشته باشد.

5. وب سایت خود را به روز نگه دارید

اهمیت به روز رسانی وبسایت فروشگاهی در امنیت

همان طور که هکر ها به دنبال نقاط ضعف می گردند، توسعه دهندگان برنامه ها سعی در برطرف کردن این نقاط ضعف دارند. به روز رسانی های جدید تر بر روی نرم افزار های وب سایت می تواند شامل پچ های امنیتی باشد که فوق العاده مهم و ضروری هستند. بنابراین، باید توجه ویژه اب به این به روز رسانی ها داشته باشید. همچنین در صورتی که امکان به روز رسانی خودکار برای این نرم افزار ها وجود نداشت لازم است خودتان به صورت دستی اقدام کنید.

6. مواردی که که دانلود می کنید را تحت نظارت بگیرید

مدیریت و نظارت بر فایل ها و افزونه های وبسایت فروشگاهی 

امکان دانلود و نصب افزونه ها، برنامه ها و سایر ابزار های کمکی به طور مستقیم در سایت یک قابلیت بسیار خوب است اما همیشه باید مراقب مواردی که دانلود و بر روی سیستم خود نصب می کنید باشید. بسیاری از هکر ها برنامه ها و افزونه های مخربی را طراحی می کنند و از این طریق روی وب سایت شما پروتکل های آسیب زننده و بد افزار هایی را وارد می کنند. گاهی از مواقع نیز این مسئله از عمد نیست. برخی از افزونه ها با نرم افزار های وب سایت شما سازگاری کامل ندارند و باعث ضعف سایت در مقابله با حملات سایبری می شوند. خوب است بدانید تمام این مسائل امنیتی که رعایت می کنید می تواند بر روی سیستم کامپیوتر نیز اعمال شود تا امنیت از همه جوانب افزایش یابد.

7. به طور مداوم از داده های وب سایت بک آپ بگیرید

اهمیت نسخه پشتیبان در امنیت وبسایت فروشگاهی

تهیه بک آپ از داده های یک فروشگاه اینترنتی از خطرات و امنیتی و حملات سایبری جلوگیری نمی کند اما در صورت وقوع این حادثه، میزان آسیب و خسارت را تا حد زیادی کاهش می دهد. در واقع، بک آپ گرفتن یک راهبرد جهت حفاظت داده ها در برابر از دست رفتن، دچار نقص خرابی شدن یا به اسارت در آمدن می باشد. فکر خوبی است که کمی زمان به تهیه بک آپ از سایت به صورت مداوم، اختصاص دهید. برای مثال هر زمانی که به روز رسانی جدیدی صورت می گیرد. به طور کلی باید حداقل هر سه روز یک مرتبه بک آپ جدیدی از سایت بگیرید اما توصیه ما این است که هر روز این کار را انجام دهید. لازم به ذکر امکان تنظیم تاریخ برای بک آپ گیری خودکار نیز وجود دارد و بیشتر شرکت های خدماتی از این قابلیت پشتیبانی می کنند.

8. از یک فایروال استفاده کنید

اهمیت فایروال در امنیت وبسایت فروش اینترنتی 

استفاده کردن از یک فایروال برنامه های وب سایت یا WAF، امنیت فروشگاه اینترنتی شما را به سطح دیگری ارتقا می دهد. این امر وب سایت شما را در برابر بسیاری از حمله های اساسی حفظ می کند و خطر حملات DoS یا DDoS را کاهش می دهد. فایروال های متنوعی برای این کار وجود دارند که همگی آن ها می توانند کمک بزرگی برای فروشگاه اینترنتی شما باشند. فایروالی را که با نیاز ها و بودجه شما بیشتری سازگاری را دارد پیدا کرده و برای افزایش هر چه بیشتر ایمنی وب سایت به کار بگیرید.

جمع بندی و نکات نهایی

داشتن یک فروشگاه اینترنتی ایمن و مطمئن هم برای برند و هم برای مشتریان شما بسیار پر اهمیت می باشد. این موضوع را به خاطر داشته باشید که هر وب سایتی یک هدف برای هکر ها محسوب می شود اما در صورتی که اقدامات و پیشگیری های لازم را انجام دهید، می توانید احتمال تحت تهاجم قرار گرفتن توسط این کاربران مرموز را تا حد بسیار زیادی کاهش دهید. استفاده از نکات گفته شده در این مقاله بهترین روش برای افزایش امنیت فروشگاه های اینترنتی می باشد. امیدواریم در بالا بردن افزایش ایمنی سایت و جذب مشتری های بیشتری برای کسب و کار خود موفق بوده باشید.

 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  ابر سرور

  ابر سرور

  با ابرسرورها می‌توانید سرور با سیستم‌عامل دلخواه خود را در چند دقیقه انتخاب و نصب نموده و آزادانه منابع سخت‌افزاری که در نظر دارید را، در زمان دلخواه به سرور خود بیافزایید و تنها برای منابع مورد نیاز سرور، هزینه پرداخت نمایید.

  هایبرید سرور

  هایبرید سرور

  هایبرید سرورها نسل جدید و پیشرفته سرورهای اختصاصی هستند که با پنل قدرتمند ابری ارائه می‌شوند. در هایبرید سرورها علاوه بر ارائه سخت‌افزار مستقل، امکانات سخت‌افزاری ویژه‌ای نیز در نظر گرفته شده است.

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور محصولی ویژه است که برای دریافت بالاترین کیفیت سخت‌افزاری طراحی شده است. در شرایطی که نیازمند سخت‌افزاری قدرتمند برای سرور خود هستید، ماکرو سرورها منابع سخت‌افزاری مورد نیاز را برای شما فراهم می‌کنند.

  هاست ابری

  هاست ابری

  در هاست ابری برخلاف یک هاست اشتراکی، سایت‌های پر بازدید نیز بسادگی می‌توانند از خدمات میزبانی استفاده کنند، بدون آنکه درگیر دغدغه‌های مدیریت سرور شوند. همواره تنها برای آن میزان از منابع سخت‌افزاری که نیاز دارید هزینه می‌پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های غیر موجه، در ابتدای فعالیت وب سایت خود، نخواهید داشت.

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  سیاری از مدیران سایت‌های دانلود و یا سایت‌هایی که با ترافیک بالایی برای به اشتراک‌گذاری فایل‌های خود روبرو هستند، عمدتا با مشکلاتی مانند هزینه‌های گزاف زیرساختی و یا مصرف بالای منابع سخت‌افزاری روبرو می‌شوند. از همین رو پارس‌پک با معرفی فضای هاست دانلود برای این دسته از کاربران، محصول مناسبی را پیش‌بینی نموده است.

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

  راهنمای خرید گواهی SSL

  امروزه استفاده از گواهی ssl برای ایجاد امنیت و اعتبار بر روی وب سایت امری بسیار ضروری به شمار می رود. ssl مخفف عبارت Secure Socket Layerبه معنی لایه پ...

  گواهی SSL چیست؟

  امنیت یکی از مهم ترین فاکتور ها برای بازدید کنندگان یک سایت به شمار میرود، با گواهی‌نامه SSL به راحتی امنیت سایت خود را تضمین و خیال مخاطبین تان را را...

 • کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2021 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.