افزایش رتبه سایت با https

ارتقا ربته بندی در گوگل به کمک HTTPS

امروزه تنها 2 میلیون وب سایت بر بستر HTTPS خدمات خود را ارائه می دهند که رقم بسیار ناچیزی است. بسیاری از وب سایت هایی که امنیت اطلاعات دغدغه اصلی آنهاست بزرگترین گام در این مسیر را استفاده از پروتکل امن HTTPS می دانند. اما تصمیمات جدید شرکت گوگل قطعا می تواند نقش بزرگی را در اصلاح این مسئله ایفا کند. چرا که گوگل بطور رسمی از طریق وبلاگ خود اعلام نموده است که ازین پس استفاده وب سایت ها از ارتباط HTTPS را در الگوریتم رتبه بندی سرویس جستجو گر خود تاثیر خواهد داد.

همانطور که می دانید سئو ( SEO ) یا بهینه سازی وب سایت برای موتور های جستجو ، اهمیت بالایی در میزان مراجعه کنندگان یک وب سایت دارا می باشد. به همین دلیل مدیران وب سایت ها سالانه هزینه های بسیار هنگفتی را تنها برای افزایش رنک وب سایت خود و بالاتر رفتن در نتایج جستجو صرف می کنند تا مخاطبین بیشتری را به سمت وب سایت خود جذب نمایند.

حال در نظر بگیرید که گوگل فارغ از این که سئو وب سایت شما تا چه اندازه به درستی انجام گرفته باشد ، استفاده از HTTPS را در رتبه بندی وب سایت شما و همچنین نمایش آن در نتایج جستجو مورد توجه قرار خواهد داد. بنابراین در کنار سایر مزایایی که استفاده از HTTPS می تواند برای وب سایت شما در بر داشته باشد ، بهبود رنکینگ وب سایت شما در نتایج جستجو را نیز در پی خواهد داشت.

در حالت کلی انتقال اطلاعات بین کاربر و سرور بصورت متنی و با استفاده از پروتکل HTTP می باشد و هر فردی دراین میان می تواند بسادگی داده های در حال انتقال را شنود کند. این بمعنای آن است که اطلاعات ورود به بخش مدیریت یا کاربری یک وب سایت و همچنین اطلاعات بانکی کاربران و یا بسیاری از اطلاعات مهم مورد سرقت و سوء استفاده قرار گیرد.

علاوه بر ویژگی جدید استفاده از HTTPS از دیگر ویژگی های آن می توان به رمزنگاری کامل اطلاعات در حال تبادل بین سرور و کاربر اشاره کرد. همچنین در ارتباط بین کاربر و سرور بر مبنای این پروتکل می توان مطمئن بود که به سروری غیر از سرور مورد نظر خود متصل نشده اید. این گزینه احتمال شنود مکاتبات بین کاربر و سرور را غیر ممکن می کند.

 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  ابر سرور

  ابر سرور

  با ابرسرورها می‌توانید سرور با سیستم‌عامل دلخواه خود را در چند دقیقه انتخاب و نصب نموده و آزادانه منابع سخت‌افزاری که در نظر دارید را، در زمان دلخواه به سرور خود بیافزایید و تنها برای منابع مورد نیاز سرور، هزینه پرداخت نمایید.

  هایبرید سرور

  هایبرید سرور

  هایبرید سرورها نسل جدید و پیشرفته سرورهای اختصاصی هستند که با پنل قدرتمند ابری ارائه می‌شوند. در هایبرید سرورها علاوه بر ارائه سخت‌افزار مستقل، امکانات سخت‌افزاری ویژه‌ای نیز در نظر گرفته شده است.

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور محصولی ویژه است که برای دریافت بالاترین کیفیت سخت‌افزاری طراحی شده است. در شرایطی که نیازمند سخت‌افزاری قدرتمند برای سرور خود هستید، ماکرو سرورها منابع سخت‌افزاری مورد نیاز را برای شما فراهم می‌کنند.

  هاست ابری

  هاست ابری

  در هاست ابری برخلاف یک هاست اشتراکی، سایت‌های پر بازدید نیز بسادگی می‌توانند از خدمات میزبانی استفاده کنند، بدون آنکه درگیر دغدغه‌های مدیریت سرور شوند. همواره تنها برای آن میزان از منابع سخت‌افزاری که نیاز دارید هزینه می‌پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های غیر موجه، در ابتدای فعالیت وب سایت خود، نخواهید داشت.

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  سیاری از مدیران سایت‌های دانلود و یا سایت‌هایی که با ترافیک بالایی برای به اشتراک‌گذاری فایل‌های خود روبرو هستند، عمدتا با مشکلاتی مانند هزینه‌های گزاف زیرساختی و یا مصرف بالای منابع سخت‌افزاری روبرو می‌شوند. از همین رو پارس‌پک با معرفی فضای هاست دانلود برای این دسته از کاربران، محصول مناسبی را پیش‌بینی نموده است.

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

 • کلیه حقوق برای پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2022 ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.