معرفی کتاب مدیریت کوروش کبیر اثر گزنفون

معرفی کتاب مدیریت کوروش کبیر اثر گزنفون

گزنفون نویسنده کتاب مدیریت کوروش کبیر

کارآفرینان جوان مهمترین و شناخته شده ترین متولیان دنیای وب هستند و عمده خبرهای پرهیجان حوزه فناوری اطلاعات به نوآوری ها و جسارت نیروهای جوان معطوف می گردد. تجهیز نیروهای جوان به اندوخته شرافت ، خرد و افتخارات پیشینیان مایه ای برای امید و محرکه ای برای موفقیت آنها خواهد بود و اما بصورت ویژه سخن گفتن و شنیدن از کوروش کبیر که سرآغازی نیکو برای زندگانی مردمانی پاک نهاد از خود به یادگار گذاشته است، جاذبه ای خاص برای هر فرد ایرانی دارد. به خصوص که بدانیم کتابی به نام کتاب مدیریت کوروش کبیر ،  با نثری شیوا و نگارش تاریخدانی ارزشمند به نام گزنفون ( Xenophon ) بخش ارزشمندی از زندگانی این مرد بزرگ را در خود گنجانیده است و سرگذشت رادمردی ها ، نوآوری ها و افتخارات کوروش بزرگ (هر چند در بیانی کوتاه،) جوششی وصف ناپذیر به آرمان گرایان جوان اهدا می کند.

نکاتی که باید بدانیم

جالب آنکه این کتاب از منظر مدیریت و رهبری و به تعبیر عنوان لاتین کتاب از نگاه " هنر راهبری " ( Art of leadership ) موید و در بردارنده مطالبی عمیق برای راهبری یک مجموعه به سوی رشد فزاینده و ترسیم آینده ای درخشان می باشد. حرکت کوروش کبیر از ایستادگی او در برابر ظلم فزاینده آشوریان و اتحاد دو قوم پارس و ماد آغاز می شود و با درایت ها و باریک بینی ها این جرکت تبدیل به بزگترین امپراطوری آن روز جهان می گردد بی آنکه خونی نا بحق به زمین ریخته شود.

پیتر دارکر ( Peter Drucker ) یکی از برجسته‌ترین نظریه‌پردازان مدیریت در جهان که تا کنون ده ها کتاب در زمینه مدیریت به بیش از 20 زبان زنده دنیا از او انتشار یافته است در رابطه با کتاب مدیریت کوروش کبیر می گوید: " این کتاب نخستین و بهترین کتاب در زمینه مدیریت است".

این کتاب توسط گزنفون که کمی بعد از کوروش کبیر زیسته است گردآوری شده و ویرایش انگلیسی آن متعلق به لاری هدریک ( Larry Hedrick ) می باشد. از این کتاب چندین نسخه توسط مترجمین مختلف به فارسی برگردانده شده است اما شاید بتوان گفت که ترجمه سرکار خانم سمیه موحدی فرد بهترین نسخه به زبان فارسی می باشد. البته طرح روی جلد نسخه ایرانی نیز بسیار جذاب و جالب توجه می باشد. در سرتاسر کتاب ، با بیان جملات کلیدی و شرح نقش آن در واقعه ای که در ادامه توصیف می شود، فرصت بسیار ارزشمندی برای دریافت بهتر مضامین بوجود آمده است.

قسمت هایی از کتاب مدیریت کوروش کبیر

- در مقدمه کتاب آمده است " پارسیان او را پدر ، بابلیان آزادی بخش ، یونانیان قانون مدار و یهودیان فرستاده خدا می نامیدند." - همواره کامیابی مستلزم بخشندگی بیشتر است، هر چند بیشتر افراد گرفتار ظلمت نفس خویش شده و طمع بیشتری پیدا می کنند. - با بیان شایستگی ها در افراد انگیزه ایجاد کنید. - بی عدالتی را باید سرسختانه پاسخ داد. - با افراد بدبین رفتار تمسخرآمیزی که سزاوار آن هستند داشته باشید. - با بخشندگی خود دوستان را شگفت زده کنید. - حسادت را در وجود خود سرکوب کنید. - حرارت خشم افراد را بیگانه می سازد. - همواره باید سخنان با باریک بینی بیان شود. - رفتار آزادی خواهانه ، وفاداری را فزونی می دهد.

عنوان : مدیریت کوروش کبیر عنوان لاتین کتاب اصلی : Xenophon's Cyrus the Great: The Arts of Leadership and War نویسنده : گزنفون ( Xenophon ) ویرایش انگلیسی :  لاری هدریک ( Larry Hedrick ) ناشر : اتقان پخش کننده : کتابسرای ایمان ( 09125528755 ) قیمت : 4200 تومان تعداد صفحات : 239 صفحه

 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  ابر سرور

  ابر سرور

  با ابرسرورها می‌توانید سرور با سیستم‌عامل دلخواه خود را در چند دقیقه انتخاب و نصب نموده و آزادانه منابع سخت‌افزاری که در نظر دارید را، در زمان دلخواه به سرور خود بیافزایید و تنها برای منابع مورد نیاز سرور، هزینه پرداخت نمایید.

  هایبرید سرور

  هایبرید سرور

  هایبرید سرورها نسل جدید و پیشرفته سرورهای اختصاصی هستند که با پنل قدرتمند ابری ارائه می‌شوند. در هایبرید سرورها علاوه بر ارائه سخت‌افزار مستقل، امکانات سخت‌افزاری ویژه‌ای نیز در نظر گرفته شده است.

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور محصولی ویژه است که برای دریافت بالاترین کیفیت سخت‌افزاری طراحی شده است. در شرایطی که نیازمند سخت‌افزاری قدرتمند برای سرور خود هستید، ماکرو سرورها منابع سخت‌افزاری مورد نیاز را برای شما فراهم می‌کنند.

  هاست ابری

  هاست ابری

  در هاست ابری برخلاف یک هاست اشتراکی، سایت‌های پر بازدید نیز بسادگی می‌توانند از خدمات میزبانی استفاده کنند، بدون آنکه درگیر دغدغه‌های مدیریت سرور شوند. همواره تنها برای آن میزان از منابع سخت‌افزاری که نیاز دارید هزینه می‌پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های غیر موجه، در ابتدای فعالیت وب سایت خود، نخواهید داشت.

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  سیاری از مدیران سایت‌های دانلود و یا سایت‌هایی که با ترافیک بالایی برای به اشتراک‌گذاری فایل‌های خود روبرو هستند، عمدتا با مشکلاتی مانند هزینه‌های گزاف زیرساختی و یا مصرف بالای منابع سخت‌افزاری روبرو می‌شوند. از همین رو پارس‌پک با معرفی فضای هاست دانلود برای این دسته از کاربران، محصول مناسبی را پیش‌بینی نموده است.

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

  راهنمای خرید سرور مجازی

  خرید سرور مجازی می‌تواند برای افرادی که صاحب یک سایت در حال رشد هستند و همزمان با افزایش کاربران و محتواهای تولیدی با کاهش آپتایم و کندی سایت مواجه می...

  سرور مجازی کالی چیست؟

  سرور مجازی کالی یک VPS می‌باشد که با سیستم عامل کالی لینوکس سازگاری داشته باشد. در واقع کالی یک توزیع از لینوکس و مبتنی بر دبیان است که برای هم برای ا...

 • کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2021 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.