گزارش تصویری از ۱۴ دیتاسنتر گوگل ، جایی که داده های مهم شما نگهداری می شود

گوگل در ارتباط با مراکز داده خود که مهمترین اسرار گوگل و اطلاعات میلیون ها کاربر را نگهداری می کنند بسیار محتاط بوده است و کمترین اطلاعات تا کنون درباره چگونگی میزبانی  اطلاعات روزانه میلیون ها کاربر در اختیار می باشد، اما در این مقاله می خواهیم به ابعاد خدمات مرکز داده گوگل جایی که عکس ها ، ویدئو ها و ایمیل های شما هر روز در آن نگهداری می شود، بپردازیم و در پایان با یک گزارش تصویری از دیتاسنتر های گوگل همراه شما خواهیم بود.

گوگل در 3 قاره آمریکا ، اروپا و آسیا از 14 مرکز داده اختصاصی برای میزبانی داده های خود استفاده می نماید. از این میان 7 مرکز داده در ایالات متحده آمریکا و یک مرکز داده در شیلی برای پوشش دادن نیاز آمریکای لاتین تعبیه شده است. اما در اروپا در هر یک از کشور های فنلاند، بلژیک ، هلند و ایرلند یک مرکز داده را راه اندازی نموده است و در آسیا تنها دو مرکز داده در سنگاپور و تایوان برای پوشش نیاز عظیم خود منظور نموده است.

گوگل تقریبا هر داده مهمی را بر روی حداقل 2 سرور نگهداری می کند و به این ترتیب علاوه بر افزایش ضریب اطمینان ، سرعت دستیابی به آن را نیز افزایش داده است. البته داده هایی که از درجه اهمیت بالاتری برخوردار هستند علاوه بر روش فوق بصورت جداگانه بر روی سرویس tape میزبانی می شوند که گوگل این بخش را اصطلاحا Tape Library نامیده است. با توجه به اهمیت داده ها ، همانطور که در تصاویر مشاهده می شود هر هارد درایوی که با مشکل روبرو می شود، بصورت کامل معدوم می شود و به این ترتیب امکان هرگونه برگشت پذیری اطلاعات از میان برده خواهد شد.

نکته مهم در تحقق نیاز این کمپانی عظیم با این تعداد دیتاسنتر تنها در قدرت بلامنازع در بهینه سازی و سفارشی سازی سخت افزار های گوگل است که امکان جای دادن میلیون ها پتابایت داده را در فضایی محدود فراهم آورده است.

 

google custom designs servers energy efficient google custom designs servers energy efficient google custom designs servers energy efficient google custom designs servers energy efficient google custom designs servers energy efficient google custom designs servers energy efficient google custom designs servers energy efficient google custom designs servers energy efficient google custom designs servers energy efficient google custom designs servers energy efficient google custom designs servers energy efficient google custom designs servers energy efficient google custom designs servers energy efficient google custom designs servers energy efficient google custom designs servers energy efficient google custom designs servers energy efficient google custom designs servers energy efficient google custom designs servers energy efficient google custom designs servers energy efficient

 

دیتاسنتر Hamina گوگل در کشور فنلاند

شاید یکی از جذابترین مراکز داده گوگل ، مرکزی است که در فنلاند قرار دارد که در آب و هوای بسیار سرد ، فضای جالب توجهی برای میزبانی سرور های گوگل فراهم شده است. در مارس 2009  پس از آنکه گوگل یک کارخانه تولید کاغذ فنلاندی را خریداری نمود ، محل کارخانه ای که 60 سال قدمت داشت را به یک دیتاسنتر کاملا مجهز تبدیل نمود. این کار با سرمایه گذاری اولیه 200 میلیون دلار انجام گرفت و اولین فاز از پروژه در سپتامبر 2011 به اتمام رسید. در حالیکه بیش از 2000 نفر از 50 شرکت که عمدتا فنلاندی بودند در ساخت این پرژوه سهیم بوده اند. در آگوست 2012 مبلغ 150 میلیون دلار دیگر برای راه اندازی فاز 2 این پروژه اختصاص یافت که با تغییر کامل طراحی فضای کارخانه قدیمی همراه بود و نزدیک به 500 مهندس و کارگر در ساخت آن سهیم بوده اند.

پیشرفته ترین فناوری سرمایشی گوگل در این مرکز مورد استفاده قرار گرفته است که از آب دریا برای کاهش جدی مصرف انرژی استفاده می کند.

hamina google custom designs servers energy efficient hamina google custom designs servers energy efficient hamina google custom designs servers energy efficient hamina google custom designs servers energy efficient hamina google custom designs servers energy efficient hamina google custom designs servers energy efficient hamina google custom designs servers energy efficient hamina google custom designs servers energy efficient hamina google custom designs servers energy efficient hamina google custom designs servers energy efficient hamina google custom designs servers energy efficient hamina google custom designs servers energy efficient hamina google custom designs servers energy efficient hamina google custom designs servers energy efficient hamina google custom designs servers energy efficient
 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  سرور ابری

  سرور ابری

  چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

  سرور هیبردی

  سرور هیبردی

  چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

  سرور ماکرو

  سرور ماکرو

  چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

  میزبانی ابری

  میزبانی ابری

  چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

  گوتنبرگ چیست؟

  قدم اول: گوتنبرگ چیست؟ اگر در حال استفاده از فروشگاه ووکامرس هستید قطع به یقین با وردپرس 5 و گوتنبرگ آشنایی دارید. اما در حقیقت گوتنبرگ چیست؟ اگر ش...

 • کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2019 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.