GitHub و مهاجرت از Flash به Canvas

GitHub و مهاجرت از Flash به Canvas

Tom Preston  یکی از گرداندگان سایت GitHub در خبری که اخیرا منتشر کرده است، اظهار داشته که "برای آشنائی بیشتر با Canvas و همچنین از آنجا که Apple اعلام کرده است در نسل جدید محصولات IPod خود از Flash پشتیبانی نخواهد کرد ما را بر آن داشت تا موتور سازنده گراف ها که در سایت استفاده می شوند را دوباره از ابتدا طراحی کنیم"

البته این اولین وب سایتی نیست که از Flash به Canvas مهاجرت کرده است، اما Tom Preston جمع بندی بسیار جالبی به عنوان دلیلی بر این مهاجرت ارائه کرده است.

مواردی که Canvas بهتر از Flash  است:

حجم برنامه مورد نیاز برای ساخت یک گراف یکسان در Canvas کمتر از Flash است و این خود باعث کاهش حجم لازم برای بارگذاری بر کامپیوتر بازدید کننده شده، برای مثال بخش اصلی گراف های ما سابقا در حد 111 کیلوبایت حجم داشتند اما هم اکنون کمتر از 25 کیلوبایت حجم دارند.

Flash بر روی لینوکس به خوبی کار نمی کند.

Canvas از قابلیت های Inspect و Debug در مرورگر وب پشتیبانی می کند.

پشتیبانی Canvas از حرکت موس و کنترل آن بسیار بهتر از Flash است.

برای کنترل Event های KeyBoard نیازی نیست حتما بر روی گراف focus شده باشد.

مواردی که Flash بهتر از Canvas است:

در Canvas اجبارا باید redraw کردن را به صورت دستی پشتیبانی کرد و حالت خودکار ندارد.

پشتیبانی از Font های توکار در Flash وجود دارد ولی در Canvas وجود ندارد.

قابلیت HTML Fragment  در Canvas وجود ندارد و این یعنی برای نمایش چند صد شئ در Canvas می بایست چند صد بار drawElement را فراخوانی کرد اما با HTML Fragment می توان چند صد شئ را تنها با یک بار فراخوانی drawElement نمایش داد که متاسفانه Canvas آن را پشتیبانی نمی کند.

 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  ابر سرور

  ابر سرور

  با ابرسرورها می‌توانید سرور با سیستم‌عامل دلخواه خود را در چند دقیقه انتخاب و نصب نموده و آزادانه منابع سخت‌افزاری که در نظر دارید را، در زمان دلخواه به سرور خود بیافزایید و تنها برای منابع مورد نیاز سرور، هزینه پرداخت نمایید.

  هایبرید سرور

  هایبرید سرور

  هایبرید سرورها نسل جدید و پیشرفته سرورهای اختصاصی هستند که با پنل قدرتمند ابری ارائه می‌شوند. در هایبرید سرورها علاوه بر ارائه سخت‌افزار مستقل، امکانات سخت‌افزاری ویژه‌ای نیز در نظر گرفته شده است.

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور محصولی ویژه است که برای دریافت بالاترین کیفیت سخت‌افزاری طراحی شده است. در شرایطی که نیازمند سخت‌افزاری قدرتمند برای سرور خود هستید، ماکرو سرورها منابع سخت‌افزاری مورد نیاز را برای شما فراهم می‌کنند.

  هاست ابری

  هاست ابری

  در هاست ابری برخلاف یک هاست اشتراکی، سایت‌های پر بازدید نیز بسادگی می‌توانند از خدمات میزبانی استفاده کنند، بدون آنکه درگیر دغدغه‌های مدیریت سرور شوند. همواره تنها برای آن میزان از منابع سخت‌افزاری که نیاز دارید هزینه می‌پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های غیر موجه، در ابتدای فعالیت وب سایت خود، نخواهید داشت.

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  سیاری از مدیران سایت‌های دانلود و یا سایت‌هایی که با ترافیک بالایی برای به اشتراک‌گذاری فایل‌های خود روبرو هستند، عمدتا با مشکلاتی مانند هزینه‌های گزاف زیرساختی و یا مصرف بالای منابع سخت‌افزاری روبرو می‌شوند. از همین رو پارس‌پک با معرفی فضای هاست دانلود برای این دسته از کاربران، محصول مناسبی را پیش‌بینی نموده است.

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

 • کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2019 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.