گوگل در فکر ۱۰ میلیون سرور

گوگل در فکر ۱۰ میلیون سرور

گوگل هیچ وقت از تعداد سرورهای موجود در دیتاسنترهایش صحبت نکرده است، اما پرزنتیشن جدیدی که مهندسین گوگل ارائه کرده اند حاکی از آن است که این شرکت در حال آمده سازی بیش از 10 میلیون سرور برای آینده فعالیت های خود است. جف دین یکی از سخنرانان در ورک شاپ ACM در مورد ابر رایانه ها، به قسمتهایی از برنامه ها و زیرساخت های گوگل که قرار است در دیتاسنترهای این شرکت در سراسر دنیا اجرا شود اشاره کرد.
در این پرزنتیشن ، آقای دین از حافظه های جدید و کامپیوتر های جدیدی با نام " اسپنر" (Spanner) صحبت می کند. این سیستمها بصورت اتوماتیک به مدیریت سرویس های گوگل در میان دیتاسنتر ها خواهند پرداخت.
به گفته دین، اسپنر ها برای مقیاسهای بزرگی از سرورهای طراحی می شوند، مقیاسی بالغ بر 1 میلیون تا 10 میلیون کامپیوتر. هدف در اینجا دستیابی به اتوماتیک بودن و پویایی دنیای وب جهت بهره وری اطلاعات با کمترین هزینه می باشد.
انگیزه دیگری که در مدیریت فضای اتوماتیک دنبال می شود روت کردن دیتاسنترها در پی downtime ها و یا مشکلات سخت افزاری احتمالی است. گوگل اذعان کرده است که گسترش نرم افزارها با این هدف پیش می رود و قطعی های فراوانی که در ارائه سرویس gmail شاهد بودیم به اندازه بسیار زیادی، مقدار بار دیتای مبادله شده بین دیتاسنترها را افزایش داده است.
این اتوماسیون به گوگل اجازه می دهد که بتواند برنامه های خود را در جهت افزایش بازده انرژی و تسهیلات دیتاسنترها افزایش دهد مانند تجهیزات خنک سازی دیتا سنتر مستقر در بلژِیک.
 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  ابر سرور

  ابر سرور

  با ابرسرورها می‌توانید سرور با سیستم‌عامل دلخواه خود را در چند دقیقه انتخاب و نصب نموده و آزادانه منابع سخت‌افزاری که در نظر دارید را، در زمان دلخواه به سرور خود بیافزایید و تنها برای منابع مورد نیاز سرور، هزینه پرداخت نمایید.

  هایبرید سرور

  هایبرید سرور

  هایبرید سرورها نسل جدید و پیشرفته سرورهای اختصاصی هستند که با پنل قدرتمند ابری ارائه می‌شوند. در هایبرید سرورها علاوه بر ارائه سخت‌افزار مستقل، امکانات سخت‌افزاری ویژه‌ای نیز در نظر گرفته شده است.

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور محصولی ویژه است که برای دریافت بالاترین کیفیت سخت‌افزاری طراحی شده است. در شرایطی که نیازمند سخت‌افزاری قدرتمند برای سرور خود هستید، ماکرو سرورها منابع سخت‌افزاری مورد نیاز را برای شما فراهم می‌کنند.

  هاست ابری

  هاست ابری

  در هاست ابری برخلاف یک هاست اشتراکی، سایت‌های پر بازدید نیز بسادگی می‌توانند از خدمات میزبانی استفاده کنند، بدون آنکه درگیر دغدغه‌های مدیریت سرور شوند. همواره تنها برای آن میزان از منابع سخت‌افزاری که نیاز دارید هزینه می‌پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های غیر موجه، در ابتدای فعالیت وب سایت خود، نخواهید داشت.

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  سیاری از مدیران سایت‌های دانلود و یا سایت‌هایی که با ترافیک بالایی برای به اشتراک‌گذاری فایل‌های خود روبرو هستند، عمدتا با مشکلاتی مانند هزینه‌های گزاف زیرساختی و یا مصرف بالای منابع سخت‌افزاری روبرو می‌شوند. از همین رو پارس‌پک با معرفی فضای هاست دانلود برای این دسته از کاربران، محصول مناسبی را پیش‌بینی نموده است.

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

 • کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2019 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.