سیسکو به استقبال جام جهانی ۲۰۱۰ می رود

سیسکو به استقبال جام جهانی ۲۰۱۰ می رود

دیگر زمان زیادی به شروع جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی باقی نمانده است. این رویداد همواره دارای ببیندگان بسیار زیادی بوده است. البته احتمالا بیشتر این بینندگان هرگز نمی دانند که تصاویر این رویداد چگونه بر روی تلویزیون، لپتاپ و یا موبایل آن ها به نمایش در آمد و دارای چنین کیفیت مطلوبی است.

اما دریافت ویدئو با کیفیت فوق العاده بالا کار ساده ای نخواهد بود. زمانی که میلیون ها نفر در سراسر جهان مترصد استفاده از آن در تلوزیون های ( HD ( High-definition و یا تلفن های همراه هوشمند خود هستند. در واقع جام جهانی چالشی جذاب و بزرگ برای شرکت های service providers شبکه خواهد بود.

مقصود از service providers عبارت است از:

Application service provider (ASP)

Network service provider (NSP)

Internet service provider (ISP)

Managed service provider (MSP)

Master managed service provider (MMSP)

Managed Internet service provider (MISP)

Telecommunications service provider (TSP)

در این میان سیسکو برای اینکه قدرت خود را نشان دهد تلاش دارد تا مهندسی دوباره ای را در مفهوم اینترنت بر پایه انتقال ویدئو ارائه دهد و برای این مقصود شبکه ، ابرکامپیوتر ها و دیتاسنتر های خود را به خدمت گرفته است تا تصاویر را به هر مقصد و نقطه ای، چه بر روی صفحه نمایش لپ تاپ شما و و چه بر روی موبایل شما ارائه دهد. این بخشی از گفته های "کلی اوجا" مدیر بخش روتینگ سیسکو است.

سیسکو از تکنولوژی مانند ( Network Positioning System ( NPS برای که بخشی از CRS-3 است استفاده خواهد کرد. این فناوری به روتر اجازه می دهد تا کوتاهترین مسیر میان منابع مجازی سازی شده اعم از video storage و یا سرورها و کاربر را انتخاب نماید.

در واقع NPS تعادل جهانی منابع اطلاعاتی را میان دیتاسنتر ها سازمان دهی می کند. اگر برای لحظه ای فشار بر روی یکی از دیتاسنتر ها بیش از حد باشد،‌NPS منابع جدید اطلاعات را در ابر کامپیوتر دیگری را ارائه می نماید.

به جام جهانی ( 2010 Word Cup ) باز می گردیم. هواداران یک تیم در اروپا یا آمریکا با کیفیت و سرعت بهتری فیلم بازی در آفریقای جنوبی را دریافت نمایند چونانکه این منابع اطلاعات به سرعت در موقعیت های مختلفی در سرتاسر جهان در حال ذخیره سازی است. چراکه NPS شبکه را قادر می سازد که نزدیکترین مسیر را برای درخواست ارائه شده انتخاب نماید و بدین شکل مسیر انتقال اطلاعات بسیار کوتاهتر خواهد بود.

طبق مدل های قدیمی اطلاعات برای نمایش در ایالات متحده می بایست مسیر بسیار طولانی آفریقا جنوبی تا آمریکا را طی می نمود که نه تنها هزینه های بسیار هنگفتی را برای انتقال این حجم بالای داده می طلبد بلکه زمانی که با هجوم هواداران بسیار زیاد برای دریافت اطلاعات مواجه می شویم،‌ عمل نتیجه ای جز overload اتفاق نمی افتد.

 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  ابر سرور

  ابر سرور

  با ابرسرورها می‌توانید سرور با سیستم‌عامل دلخواه خود را در چند دقیقه انتخاب و نصب نموده و آزادانه منابع سخت‌افزاری که در نظر دارید را، در زمان دلخواه به سرور خود بیافزایید و تنها برای منابع مورد نیاز سرور، هزینه پرداخت نمایید.

  هایبرید سرور

  هایبرید سرور

  هایبرید سرورها نسل جدید و پیشرفته سرورهای اختصاصی هستند که با پنل قدرتمند ابری ارائه می‌شوند. در هایبرید سرورها علاوه بر ارائه سخت‌افزار مستقل، امکانات سخت‌افزاری ویژه‌ای نیز در نظر گرفته شده است.

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور محصولی ویژه است که برای دریافت بالاترین کیفیت سخت‌افزاری طراحی شده است. در شرایطی که نیازمند سخت‌افزاری قدرتمند برای سرور خود هستید، ماکرو سرورها منابع سخت‌افزاری مورد نیاز را برای شما فراهم می‌کنند.

  هاست ابری

  هاست ابری

  در هاست ابری برخلاف یک هاست اشتراکی، سایت‌های پر بازدید نیز بسادگی می‌توانند از خدمات میزبانی استفاده کنند، بدون آنکه درگیر دغدغه‌های مدیریت سرور شوند. همواره تنها برای آن میزان از منابع سخت‌افزاری که نیاز دارید هزینه می‌پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های غیر موجه، در ابتدای فعالیت وب سایت خود، نخواهید داشت.

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  سیاری از مدیران سایت‌های دانلود و یا سایت‌هایی که با ترافیک بالایی برای به اشتراک‌گذاری فایل‌های خود روبرو هستند، عمدتا با مشکلاتی مانند هزینه‌های گزاف زیرساختی و یا مصرف بالای منابع سخت‌افزاری روبرو می‌شوند. از همین رو پارس‌پک با معرفی فضای هاست دانلود برای این دسته از کاربران، محصول مناسبی را پیش‌بینی نموده است.

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

  رویداد Cloud Talk

  CloudTalk رویدادی آنلاین است که با حضور بیش از ۲۰۰۰ نماینده از شرکت‌های مطرح حوزه‌ی فناوری ابری برگزار می‌گردد. این رویداد در سال ۲۰۲۰، در روز سه‌شنبه...

 • کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2019 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.