گوگل از کوانتوم کامپیوتینگ رونمایی می کند

گوگل از کوانتوم کامپیوتینگ رونمایی می کند

گوگل در حال توسعه بخش کوانتوم کاپیوتر خود است، تکنولوژی که به طرز چشمگیری می تواند قدرت موتور های جستجو را افزایش دهد. این شرکت به مدت 3 سال است که با همکاری شرکت کانادایی D-Wave بر روی توسعه الگوریتم کوانتومی وقت صرف می کند.
کوانتوم کامپیوتینگ چیست؟ به این صفحه نگاهی بیاندازید. کوانتوم کامپیوتینگ علمی است در حد و اندازه اتم ها، گروههای بسیار زیادی تا به حال در زمینه پردازنده های کوانتومی تحقیق کرده اند و کیوبیت (qubits = quantum bits) حاصل این تحقیقات است که در یک لحظه هم 0 و هم 1 را بعنوان زبان باینری کامپیوتر ارائه می کند. که این امر امکان بازده بیشتر پردازنده و هماهنگی مناسبتر با هارد دیسک را فراهم می سازد. گوگل اعلام کرده است که چگونگی استفاده از الگوریتم کوانتوم توسط مجلات علمی New Scientist و Popular Science پوشش داده خواهد شد.
اما این تکنولوژی چگونه به گوگل در مدیریت اطلاعات کمک خواهد کرد؟
d-wave-quantum-2در مورد هنوز سوالهای بسیار زیادی هستند که پاسخ کامل دریافت نکرده اند و اما مشاهدات حاکی از آن است که کارایی این پردازنده ها در دیتاسنترها بسیار مشهود خواهد بود.
گوگل اظهار می دارد که نمایش کارکرد سیستم های مولتی کیوبیت به همراه تراشه D-Wave کار آسانی نخواهد بود و آزمایشات فیزیکی بر روی این فرآیند در انستیتو های مختلف در حال انجام می باشد.
برای آشنایی بیشتر در مورد فعالیتها و تکنولوژِی شرکت D-Wave  می توانید از وبلاگ این شرکت بازدید فرمائید.
 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  ابر سرور

  ابر سرور

  با ابرسرورها می‌توانید سرور با سیستم‌عامل دلخواه خود را در چند دقیقه انتخاب و نصب نموده و آزادانه منابع سخت‌افزاری که در نظر دارید را، در زمان دلخواه به سرور خود بیافزایید و تنها برای منابع مورد نیاز سرور، هزینه پرداخت نمایید.

  هایبرید سرور

  هایبرید سرور

  هایبرید سرورها نسل جدید و پیشرفته سرورهای اختصاصی هستند که با پنل قدرتمند ابری ارائه می‌شوند. در هایبرید سرورها علاوه بر ارائه سخت‌افزار مستقل، امکانات سخت‌افزاری ویژه‌ای نیز در نظر گرفته شده است.

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور محصولی ویژه است که برای دریافت بالاترین کیفیت سخت‌افزاری طراحی شده است. در شرایطی که نیازمند سخت‌افزاری قدرتمند برای سرور خود هستید، ماکرو سرورها منابع سخت‌افزاری مورد نیاز را برای شما فراهم می‌کنند.

  هاست ابری

  هاست ابری

  در هاست ابری برخلاف یک هاست اشتراکی، سایت‌های پر بازدید نیز بسادگی می‌توانند از خدمات میزبانی استفاده کنند، بدون آنکه درگیر دغدغه‌های مدیریت سرور شوند. همواره تنها برای آن میزان از منابع سخت‌افزاری که نیاز دارید هزینه می‌پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های غیر موجه، در ابتدای فعالیت وب سایت خود، نخواهید داشت.

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  سیاری از مدیران سایت‌های دانلود و یا سایت‌هایی که با ترافیک بالایی برای به اشتراک‌گذاری فایل‌های خود روبرو هستند، عمدتا با مشکلاتی مانند هزینه‌های گزاف زیرساختی و یا مصرف بالای منابع سخت‌افزاری روبرو می‌شوند. از همین رو پارس‌پک با معرفی فضای هاست دانلود برای این دسته از کاربران، محصول مناسبی را پیش‌بینی نموده است.

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

  رویداد Cloud Talk

  CloudTalk رویدادی آنلاین است که با حضور بیش از ۲۰۰۰ نماینده از شرکت‌های مطرح حوزه‌ی فناوری ابری برگزار می‌گردد. این رویداد در سال ۲۰۲۰، در روز سه‌شنبه...

 • کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2019 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.