اپل باز هم برای ماکروسافت چالش ایجاد کرد!‏

با همه گیر شدن و بالا رفتن تعداد کاربران دستگاه های تلفن همراه، انتظارات کاربران نیز به طرز عجیبی تغییر پیدا کرده و یشتر به سمت سهولت در استفاده تمایل پیدا کرده است. این روزها کاربران بیشتر تمایل دارند از صفحه های لمسی با سرعت و شتاب بیشتر استفاده کنند تا اینکه با دکمه ها و کلیک ها مشغول باشند. به بیانی خلاصه، کاربرانی که در کار خود نیاز به کامپیوتر رومیزی داشته اند، هم اکنون ترجیح میدهند که نیازهای خود را با کمک تلفن های هوشمند ( SmartPhones ) و تبلت ها ( Tablets ) مرتفع نمایند. ماکروسافت و اپل، دو رقیب دیرینه در ارائه سیستم  عامل به کاربران، این مورد را به خوبی میدانند و نهایت تلاش خود را میکنند که در ارائه سیستم عامل های خود، به گونه ای عمل نمایند تا رضایت کاربران را بیشتر به سمت استفاده از سیستم عامل و محصولات خود متمایل نمایند.

همانگونه که میدانید خبر انتشار سیستم عامل X Lion اخیرا در اخبارو رسانه ها اعلام گردید، به روز رسانی ها در صفحه خانگی ( home screen ) فروشگاه های اپلیکیشن های مک قرار گرفتند و این امکان را فراهم کرده اند که کاربران با جمع آوری فایل ها و پوشه ها و اطلاعات خود توسط یک هاب به نام (Mission Control)، قابلیت های کامپیوتر مک خود را در حد یک iPad بزرگ تغییر دهند که قادر است به حرکات چند لمسی نیز ( Multi-Touch ) واکنش نشان دهد! اپل بسیار امیدوار است که با افزودن قابلیت های iPad به روی کامپیوتر ها و لپ تاپ های خود و ادامه این روند و افزودن بیشتر و بیشتر آن، میتواند کاربران خود را متقاعد کند که همچنان امکان استفاده همزمان از هر دو وسیله، iPad و Mac book ها، وجود دارد. در واقع با این سیاست هوشمندانه، اپل در نظر دارد که به اصطلاح با یک تیر دو نشان بزند: اول اینکه با افزودن این امکانات قادر خواهد بود که بر محبوبیت محصولات گرانقیمتی همچون Mac book Air، نزد کاربران اضافه کند؛ دوم اینکه با علم به این موضوع که ویندوز 8 در حال حاضر این امکانات را دارا نمیباشد، بر تعداد کاربران خود افزوده و تعداد زیادی از کاربران سیستم عامل ویندوز را به خود جذب میکند!

در مقابل، شرکت مایکروسافت که در کنفرانس های خبری خود، خبر از رونمائی کامل ویندوز 8 در سپتامبر 2011 را داده بود، پس از انتشار سیستم عامل X Lion بر سر دو راهی بدی قرار گرفت! همه کاربران سیستم عامل های ویندوز این مورد را میدانند که ویندوز 7 یکی از بهترین و کم خطاترین و قابل اطمینان ترین سیستم عامل هائی است که تا کنون توسط مایکروسافت ارائه شده است. کلیه نیازهای کاربران این سیستم عامل تا کنون مرتفع گردیده است، لذا این مسئله مدیران مایکروسافت را به فکر فرو برده است: چرا به این زودی؟ و چرا با امکاناتی کمتر از سیستم عامل کمپانی رقیب؟! حال که کاربران به استفاده از ویندوز 7 اصرار دارند، چرا این فرصت را غنیمت نشمرده و بر امکانات نرم افزاری ویندوز 8 نیافزائیم؟ با این اوصاف، صاحبنظران بر این باورند که جهت اعمال این تغییرات که مستلزم صرف زمان میباشد، امکان دارد که عرضه این سیستم عامل به بازار تا اواسط سال 2012 نیز به تاخیر بیانجامد!

در حالیکه برخی بر این باورند که این مسئله باعث کاهش محبوبیت و سلب اعتماد کاربران ماکروسافت میگردد، مدیران این شرکت بر این باورند که این مسئله، برگ برنده ای برای این کمپانی خواهد بود، چرا که ویندوز 8 با گسترش به روی دسکتاپ ها و تبلت ها، به کاربران این امکان را خواهد داد در حال استفاده و دسترسی به اپلیکیشن ها، بین وسیله های مورد استفاده ( Devices) سوئیچ نمایند بدون اینکه با مشکلی روبرو شوند. اما این مسئله به این سادگی ها که در تئوری عنوان میشود نیست! به این جهت که پلت فرم های تبلت ها و کامپیوترهای شخصی با یکدیگر متفاوت میباشد، لذا سازگاری آنها با هم با پیچیدگی هائی روبرو میباشد. البته ماکرسافت در این مورد وارد جزئیات نگردیده است و تنها با قاطعیت اعلام کرده که به زودی ویندوز 8 با امکانات خارق العاده ای وارد بازار میگردد. در واقع ماکروسافت با این اعلام خود، راه را برای ورود رقیبان خود به عرصه رقابت باز کرده است!

بر هیچکس پوشیده نیست که اپل با ارائه X Lion OS، پلی جهت عبور کاربران از Mac به iPad ساخت. حال ماکروسافت نیز با ارائه ویندوز 8 میخواهد قدمی مشابه و حتی فراتر از این مورد بردارد، فقط تحقق به این رویا اندکی زمان خواهد برد، شاید بیشتر از حد تصور ما!!! حال اینکه کدامیک از دو غول تکنولوژی در این عرصه موفق ترند را بایستی به آینده موکول کرد.

 
 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  سرور ابری

  سرور ابری

  چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

  سرور هیبردی

  سرور هیبردی

  چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

  سرور ماکرو

  سرور ماکرو

  چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

  میزبانی ابری

  میزبانی ابری

  چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

  سرور بورس

  سرور بورس یکی از گزینه های است که می تواند کاربردهای گسترده ای را در انجام معاملات بورس از خود نشان دهد. این سرورها به گونه ای طراحی شده اند تا بتوانن...

  سرور اختصاصی چیست؟

  سرور اختصاصی یک سرویس بسیار کار بردی برای وب سایت های بزرگ و توسعه دهندگان میباشد؛ در این مطلب با زبان بسیار ساده، درباره سرور اختصاصی صحبت می کنیم و ...

  رفع مشکل امنیتی پروتکل smb

  مایکروسافت یک بسته امنیتی بسیار مهم را برای پروتکل SMBv3 منتشر کرده است؛ اخیرا یک مشکل امنیتی بسیار خطرناک در این پروتکل مشاهده شده است که به مهاجمان ...

 • کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2019 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.