روز جهانی IPv6

روز جهانی IPv6

روز چهارشنبه گذشته، هشتم ژوئن به عنوان روز جهانی IPv6 ، توجه بسیاری را به نسخه جدید پروتکل آدرس دهی در اینترنت جلب نمود. همچنان که نکات و مسائل امنیتی فراوانی را در پیش روی شرکت های بزرگ اینترنتی قرار داده است. IPv6 استاندارد جدیدی از IP است که جایگزین نسخه فعلی یعنی IPv4 خواهد شد که از دهه 1980 برای هدایت ترافیک اینترنتی مورد استفاده قرار گرفته است.

از آنجایی که تعداد IP ها با استاندارد IPv4 به شکل نا امید کننده ای در حال اتمام می باشد، لذا شرکت های بزرگ و به تبع آن شرکت های کوچکتر ناگزیر به استفاده از استاندارد جدید IPv6 خواهد بود که با تمام آنچه از IP های تحت شبکه آموخته اید متفاوت می باشد.

روز جهانی IPv6 در حقیقت تلاشی از سوی برند های بزرگ اینترنتی مانند گوگل ، فیس بوک ، یاهو و 200 شرکت کوچکتر دیگر بوده است تا بصورت عملی یک روز کامل سرویس های خود را از طریق این استاندارد جدید ارائه نموده و در کنار تصویر روشنتری از مهاجرت به پروتکل جدید کسب نمایند.

جان کوران، مدیر اجرایی سازمان ثبت ارقام اینترنتی آمریکا ( ARIN: American Registery for Internet Numbers ) در این باره می گوید: این روز موفقیت بسیار بزرگی در تاریخ اینترنت محسوب می شود و خوشبختانه هیچ مشکلی از سوی شرکت کنندگان در این پروژه گزارش نشده است.

شرکت شبکه آربور ( Arbor ) مسئولیت ارائه پشتیبانی مانیتور شبکه برای این پروِژه را بر عهده داشت است. مدیر بخش فنی این شرکت می افزاید: ترافیک مشاهده شده بر روی IPv6 در طول انجام پروژه بسیار رضایت بخش بوده است.

بزرگترین مشکل در پیاده سازی پروتکل IPv6 این است که این استاندارد با استاندارد قبلی IPv4 تفاوت های بسیار زیادی دارد و همچنین نیاز به انجام تست های عملی فراوانی برای استفاده از آن می باشد، ضمن اینکه این دو پروتکل می بایست برای سالهای در کتار هم مورد استفاده قرار بگیرند تا در نهایت IPv4 جای خود را به نسخه جدید بدهد.

IPv4 از 32 بیت و IPv6 از 128 بیت تشکیل شده است. در کنار سایر تفاوت ها باید به این نکته نیز توجه کرد که حافظه ram  و پردازشگری که برای کنترل نسخه جدید آدرس دهی مورد استفاده قرار خواهد گرفت، 4 برابر می بایست قوی تر از سخت افزار های قبلی باشد و این به معنای از دور خارج شدن روتر ها و سوئیچ هایی که در حال حاضر در حال خدمات دهی می باشند.

 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  ابر سرور

  ابر سرور

  با ابرسرورها می‌توانید سرور با سیستم‌عامل دلخواه خود را در چند دقیقه انتخاب و نصب نموده و آزادانه منابع سخت‌افزاری که در نظر دارید را، در زمان دلخواه به سرور خود بیافزایید و تنها برای منابع مورد نیاز سرور، هزینه پرداخت نمایید.

  هایبرید سرور

  هایبرید سرور

  هایبرید سرورها نسل جدید و پیشرفته سرورهای اختصاصی هستند که با پنل قدرتمند ابری ارائه می‌شوند. در هایبرید سرورها علاوه بر ارائه سخت‌افزار مستقل، امکانات سخت‌افزاری ویژه‌ای نیز در نظر گرفته شده است.

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور محصولی ویژه است که برای دریافت بالاترین کیفیت سخت‌افزاری طراحی شده است. در شرایطی که نیازمند سخت‌افزاری قدرتمند برای سرور خود هستید، ماکرو سرورها منابع سخت‌افزاری مورد نیاز را برای شما فراهم می‌کنند.

  هاست ابری

  هاست ابری

  در هاست ابری برخلاف یک هاست اشتراکی، سایت‌های پر بازدید نیز بسادگی می‌توانند از خدمات میزبانی استفاده کنند، بدون آنکه درگیر دغدغه‌های مدیریت سرور شوند. همواره تنها برای آن میزان از منابع سخت‌افزاری که نیاز دارید هزینه می‌پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های غیر موجه، در ابتدای فعالیت وب سایت خود، نخواهید داشت.

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  سیاری از مدیران سایت‌های دانلود و یا سایت‌هایی که با ترافیک بالایی برای به اشتراک‌گذاری فایل‌های خود روبرو هستند، عمدتا با مشکلاتی مانند هزینه‌های گزاف زیرساختی و یا مصرف بالای منابع سخت‌افزاری روبرو می‌شوند. از همین رو پارس‌پک با معرفی فضای هاست دانلود برای این دسته از کاربران، محصول مناسبی را پیش‌بینی نموده است.

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

  رویداد Cloud Talk

  CloudTalk رویدادی آنلاین است که با حضور بیش از ۲۰۰۰ نماینده از شرکت‌های مطرح حوزه‌ی فناوری ابری برگزار می‌گردد. این رویداد در سال ۲۰۲۰، در روز سه‌شنبه...

 • کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2019 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.