اتمام پروژه بی نظیر ناسا

اتمام پروژه بی نظیر ناسا

ناسا پروژه تصویر برداری از آسمان به وسیله اشعه مادون قرمز، که شامل جمع آوری بالغ بر 1میلیون تصویر میباشد را به پایان رساند.  برخی از این تصاویر جذاب و خیره کننده قبلا در اینترنت منتشر شده بود.ایستگاه هوایی ناسا با راه اندازی تلسکوپی معروف به WISE ، که مجهز به تصویر برداری مادون قرمز میباشد، در دسامبر گذشته، تصمیم به آغاز پروژه ای عظیم در خصوص تصویر برداری از کل آسمان را گرفت که بنا به گزارشات ارسالی، در عرض 6 ماه موفق شد 80 درصد آن را به انجام رساند.

اواخر هفته گذشته تصویر جدیدی از این پروژه منتشر شد که ترکیبی از ستاره های خوشه پروین(معروف به هفت خواهر) میباشد که در ماه فوریه گرفته شده است. این تصاویر توسط آزمایشگاه فضایی محرکی که در ایستگاه هوا و فضا ناسا ساخته شده اند، ایجاد و منتشر میشوند. مراقبت و بررسی صحت این پروژه به عهده سازمان پردازش و تجزیه و تحلیل تکنولوژی کالیفرنیا میباشد.

مطمئنا بررسی و دانستن این موضوع که این تلسکوپ به چه صورت موفق به گرفتن تصاویر واضح و خیره کننده از آسمان میشود، برای هر مخاطبی میتواند جذاب باشد. تلسکوپ WISE با قرار گرفتن در اطراف دو قطب زمین و تغییر جهت خود در زمانهای مختلف، تصاویری از زوایای مختلف آسمان میگیرد. این عملیات پس از پایان تصویر برداری از نصف آسمان، دقیقا سه ماه بعد نیز انجام میگیرد به این جهت که ازستارگان، سیاره های کوچک و کهکشان هایی که احتمالا در تصاویر قبلی نمایان نشده اند، نیز تصویر برداری گردد. بنا به گزارش ناسا، این تصاویر در اختیار اخترشناسان قرار میگیرد تا از چگونگی تغییرات در آسمان  مطلع شوند.

این پروژه کمک شایان ذکری به اخترشناسان کرده است. تا کنون بیش از 100000 سیاره کوچک که قبلا توسط اخترشناسان شناسایی نشده بود، 90 سیاره کوچک و ستاره دنباله دار در مدار زمین و 12 مدار دورتر از زمین، به کمک این تصاویر شناسایی شده اند.

آیا به عقیده شما این کشف بزرگ و فوق العاده توسط محققان و پژوهشگران ناسا قابل تقدیر نیست؟

 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  ابر سرور

  ابر سرور

  با ابرسرورها می‌توانید سرور با سیستم‌عامل دلخواه خود را در چند دقیقه انتخاب و نصب نموده و آزادانه منابع سخت‌افزاری که در نظر دارید را، در زمان دلخواه به سرور خود بیافزایید و تنها برای منابع مورد نیاز سرور، هزینه پرداخت نمایید.

  هایبرید سرور

  هایبرید سرور

  هایبرید سرورها نسل جدید و پیشرفته سرورهای اختصاصی هستند که با پنل قدرتمند ابری ارائه می‌شوند. در هایبرید سرورها علاوه بر ارائه سخت‌افزار مستقل، امکانات سخت‌افزاری ویژه‌ای نیز در نظر گرفته شده است.

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور محصولی ویژه است که برای دریافت بالاترین کیفیت سخت‌افزاری طراحی شده است. در شرایطی که نیازمند سخت‌افزاری قدرتمند برای سرور خود هستید، ماکرو سرورها منابع سخت‌افزاری مورد نیاز را برای شما فراهم می‌کنند.

  هاست ابری

  هاست ابری

  در هاست ابری برخلاف یک هاست اشتراکی، سایت‌های پر بازدید نیز بسادگی می‌توانند از خدمات میزبانی استفاده کنند، بدون آنکه درگیر دغدغه‌های مدیریت سرور شوند. همواره تنها برای آن میزان از منابع سخت‌افزاری که نیاز دارید هزینه می‌پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های غیر موجه، در ابتدای فعالیت وب سایت خود، نخواهید داشت.

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  سیاری از مدیران سایت‌های دانلود و یا سایت‌هایی که با ترافیک بالایی برای به اشتراک‌گذاری فایل‌های خود روبرو هستند، عمدتا با مشکلاتی مانند هزینه‌های گزاف زیرساختی و یا مصرف بالای منابع سخت‌افزاری روبرو می‌شوند. از همین رو پارس‌پک با معرفی فضای هاست دانلود برای این دسته از کاربران، محصول مناسبی را پیش‌بینی نموده است.

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

  رویداد Cloud Talk

  CloudTalk رویدادی آنلاین است که با حضور بیش از ۲۰۰۰ نماینده از شرکت‌های مطرح حوزه‌ی فناوری ابری برگزار می‌گردد. این رویداد در سال ۲۰۲۰، در روز سه‌شنبه...

 • کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2019 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.