گوگل پلاس و ۱۰ میلیون کاربر در چند هفته

گوگل پلاس و ۱۰ میلیون کاربر در چند هفته

گوگل پلاس نام جدیدترین محصول گوگل می باشد که از زمان راه اندازی با استقبال بی نظیر کاربران اینترنتی روبرو شده و تا کنون تعداد کاربران آن به مرز 10 میلیون کاربر اینترنتی رسیده است. گوگل پلاس در حقیقت یک شبکه اجتماعی می باشد که گوگل چندی پیش آن را برای رویارویی با غول عظیم اینترنتی، فیس بوک معرفی کرده است و با اشکال Google+ ، Google Plus و یا +G شناخته می شود.

پل آلن از سایت Ancestry.com که البته نباید نام وی با نام بنیانگذار ماکروسافت، پل آلن معروف اشتباه گرفته شود، روش بسیار جالبی توانسته است تا تعداد کاربران گوگل پلاس را حدس بزند. وی با در نظر گرفتن نام های خانوادگی محبوب در کشور ایالات متحده و مقایسه آنها فراوانی نام های خانوادگی استفاده شده توسط کاربران گوگل پلاس ، توانسته است تا به عددی تقریبی برای مشخص نمودن تعداد کاربران آمریکایی گوگل پلاس دست یابد. در نهایت وی با استفاده از نسبت تعداد کاربران آمریکایی به کاربران غیر آمریکایی توانسته است تا به عدد 9.5 میلیون کاربر دست یابد.

بر پایه این گزارش ، گوگل پلاس تقریبا 9.5 میلیون کاربر در سطح جهان دارد که تنها 2.2 میلیون نفر در 3 روز گذشته به آن پیوسته اند!  هر چند عموم سرویس های گوگل همواره از مخاطبین فراوانی برخوردار هستند اما رشد خیره کننده این سرویس در طول چند هفته گذشته کاملا چشمگیر بوده و این سرویس در حال تجربه سریعترین رشد مخاطب در میان شبکه های اجتماعی است.

در جایی دیگری، شخصی با جستجوی پروفایل های گوگل پلاس به عدد 5 میلیون دست یافته است که البته این عدد پروفایل هایی که خصوصی تنظیم شده اند و در جستجو وارد نمی شوند را دارا نمی باشد که می تواند حدس 10 میلیون کاربر را قوی تر نشان دهد.

البته این آمار همگی غیر رسمی بوده و گوگل علی رغم پرسش های فراوان در مورد آنها هیچ اظهار نظری ننموده است. اما با در نظر گرفتن این آمار باید پیش بینی نمود که در نهایت گوگل در دنیای شبکه های اجتماعی نیز فاتح بلامنازع خواهد بود، هر چند می بایست منتظر ماند و عکس العمل یکتاز این میدان، یعنی فیس بوک را در مقابل رشد سریع گوگل پلاس مشاهده نمود. در حال حاضر فیس بوک با اقداماتی عجولانه تنها به محدود ساختن کاربران برای مهاجرت به گوگل پلاس مبادرت ورزیده است.

در ایران ، بر خلاف سایت اجتماعی فیس بوک، گوگل پلاس مشمول فیلترینگ اینترنت نشده است و عکس العمل و نحوه مواجهه سازمانهای مرتبط در این رابطه نیز جذاب و مورد توجه خواهد بود.

 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  ابر سرور

  ابر سرور

  با ابرسرورها می‌توانید سرور با سیستم‌عامل دلخواه خود را در چند دقیقه انتخاب و نصب نموده و آزادانه منابع سخت‌افزاری که در نظر دارید را، در زمان دلخواه به سرور خود بیافزایید و تنها برای منابع مورد نیاز سرور، هزینه پرداخت نمایید.

  هایبرید سرور

  هایبرید سرور

  هایبرید سرورها نسل جدید و پیشرفته سرورهای اختصاصی هستند که با پنل قدرتمند ابری ارائه می‌شوند. در هایبرید سرورها علاوه بر ارائه سخت‌افزار مستقل، امکانات سخت‌افزاری ویژه‌ای نیز در نظر گرفته شده است.

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور محصولی ویژه است که برای دریافت بالاترین کیفیت سخت‌افزاری طراحی شده است. در شرایطی که نیازمند سخت‌افزاری قدرتمند برای سرور خود هستید، ماکرو سرورها منابع سخت‌افزاری مورد نیاز را برای شما فراهم می‌کنند.

  هاست ابری

  هاست ابری

  در هاست ابری برخلاف یک هاست اشتراکی، سایت‌های پر بازدید نیز بسادگی می‌توانند از خدمات میزبانی استفاده کنند، بدون آنکه درگیر دغدغه‌های مدیریت سرور شوند. همواره تنها برای آن میزان از منابع سخت‌افزاری که نیاز دارید هزینه می‌پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های غیر موجه، در ابتدای فعالیت وب سایت خود، نخواهید داشت.

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  سیاری از مدیران سایت‌های دانلود و یا سایت‌هایی که با ترافیک بالایی برای به اشتراک‌گذاری فایل‌های خود روبرو هستند، عمدتا با مشکلاتی مانند هزینه‌های گزاف زیرساختی و یا مصرف بالای منابع سخت‌افزاری روبرو می‌شوند. از همین رو پارس‌پک با معرفی فضای هاست دانلود برای این دسته از کاربران، محصول مناسبی را پیش‌بینی نموده است.

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

 • کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2019 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.